Dünyaca ünlü yıldız futbolcunun balmumu heykeli Türkiye’de!

Fenerbahçeli yıldız Mesut Özil’in balmumundan yapılmış heykeli Berlin’den İstanbul’a getirildi. Heykel, hayranlar tarafından yoğun bir ilgiyle …

19.07.2021
Dünyaca ünlü yıldız futbolcunun balmumu heykeli Türkiye’de!

Fenerbahçeli yıldız Mesut Özil’in balmumundan yapılmış heykeli Berlin’den İstanbul’a getirildi. Heykel, hayranlar tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Madame Tassauds Müzesi’nin merkezi İngiltere Londra’da yer almaktadır ve 250 yıllık tarihiyle dünyaca ünlü isimlerin balmumu heykelleri burada sergilenmektedir. İstanbul’daki müzede sergilenen yıldızlar geçidine çok önemli bir isim daha eklendi. 


Tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan futbolcu Mesut Özil’in balmumu heykeli Almanya’nın başkenti Berlin’den İstanbul’a getirildi. 


Geçtiğimiz gün fotoğraf çekimi için Samandıra Can Bartu Tesislerine getirilen heykel, 19.07’de ziyarete açıldı.

Balmumu heykelini görmeye giden Özil, fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi ve şu ifadeleri kullandı: “Artık 2. Mesut da Türkiye’ye geldi, İlk Almanya’da görmüştüm, bayağı oluyor. Gurur verici bir şey. Çok mutlu oldum Türkiye’de olmasından” 

Dünya yıldızının heykeli İspanya’nın Real Madrid takımında forma giyerken yoğun istek üzerine 6 ay içerisinde yapılmış ve ziyaretçilerinin beğenisine sunulmuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir