Dünyada ABD’den sonrasında en oldukça film ihraç eden ülkeyiz

10.04.2023
Dünyada ABD’den sonrasında en oldukça film ihraç eden ülkeyiz

[ad_1]

Kültür ve Gezim Bakanı Ersoy, katılmış olduğu “Mannu Çanakkale’de” isminde çizgi film galasında Türkiye’nin film ihracatındaki yerini aktardı.

İHA

Kültür ve Gezim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Mannu Çanakkale’de” isminde animasyon filminin galasına katıldı.

Ersoy, burada, “Film sektörü mevzusunda ülkemiz oldukça ileri seviyelerde. Dünyada ABD’den sonrasında en oldukça film ihraç eden ülkeyiz.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Kültür ve Gezim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kültür ve Gezim Bakanlığı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Zamanı Alan Başkanlığının destekleriyle hayata geçirilen “Mannu Çanakkale’de” animasyon filminin galasına katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) düzenlenen galaya aileler de çocuklarıyla beraber filmi seyretmeye geldi.

“Bakanlık filmleri destekliyor”

Galada konuşan Bakan Ersoy, Türk film sektörünün ciddi gelişmeler kaydettiğini ve bu biçim filmleri Bakanlık olarak destekleyeceklerini altını çizdi.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

Film sektörü mevzusunda ülkemiz oldukça ileri seviyelerde ve dünyada ABD’den sonrasında en oldukça film ihraç eden ülkeyiz. Türk film sektörü son zamanlarda bilhassa animasyon teknolojilerinde ve prodüksiyonlarında da oldukça ciddi aşamalar kaydetti, bu da bizi sevindiriyor. Her yıl yeni animasyon filmlerini hayata geçiriyoruz. Galasını yaptığımız ‘Mannu’ çizgi filmimiz Çanakkale Alan Başkanlığımız ve TRT tarafınca gerçekleştirildi. Fragmanı seyretme fırsatı buldum, bilhassa prodüksiyon kalitesi oldukça hoşuma gitti. Son teknoloji bir prodüksiyon emek vermesi gerçekleşmiş. Türk film sektörünün gelmiş olduğu nokta beni ek olarak memnun etti. Ikimiz de aslına bakarsanız bu biçim filmlerin Bakanlık tarafınca desteklemesini geçmişte de yapıyorduk. Artık ileriki tarihlerde daha da artırarak, bilhassa destek tutarlarını daha da artırarak bu biçim çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz. Bu filmin değişik özellikleri var. Çocuklarımıza minik yaşlardan itibaren çizgi film ve filmler vasıtasıyla tarihimizi öğretmek, ek olarak o bölgelerimizi tanımalarını sağlamak, Çanakkale Savaşı’nın ruhunu gelecek nesillere aktarmak açısından oldukça anlamlı ve mühim.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.