Dünyanın en tehlikeli hacker grubu REvil, dağıtıldı!

15.01.2022
Dünyanın en tehlikeli hacker grubu REvil, dağıtıldı!


Rusya tarafınca yakalanan ve üyelere tutuklanan REvil grubu, şimdi de dağıtıldı. Dünyanın en büyük fidye yazılım çetesi olan REvil’in dağıtıldığı haberi, teknoloji devlerine rahat bir nefes aldırdı. Fidye yazılımları ile adını duyuran siber korsanların mal varlığına da el kondu. İşte detaylar… Internasyonal şirketlerden, Amerikan başkanlarına kadar birçok kişi ve kuruma yönelik siber saldırıda bulunan REvil […]

Rusya tarafınca yakalanan ve üyelere tutuklanan REvil grubu, şimdi de dağıtıldı. Dünyanın en büyük fidye yazılım çetesi olan REvil’in dağıtıldığı haberi, teknoloji devlerine rahat bir nefes aldırdı. Fidye yazılımları ile adını duyuran siber korsanların mal varlığına da el kondu. İşte detaylar…

Internasyonal şirketlerden, Amerikan başkanlarına kadar birçok kişi ve kuruma yönelik siber saldırıda bulunan REvil -Ransomware Evil- resmen yok oldu. Rusya Federasyonu Güvenlik Servisi’nin yapmış olduğu açıklamada çetenin meydana getirilen operasyonla dağıldığı açıklandı.

Rusya, ünlü fidye yazılım çetesi REvil üyelerini tutukladı!


Rusya, meşhur fidye yazılım çetesi REvil üyelerini tutukladı!

Rusya, dünyaca meşhur kötü amaçlı fidye yazılım çetesi REvil üyelerini tutukladı. Ek olarak 100 milyon TL’yi geçen varlıklarına da el koydu.

Rusya, REvil’in mal varlığına el koydu

Rusya Federasyonu Güvenlik Servisi 600 bin dolar kripto para, 426 milyon ruble olmak suretiyle toplamda 5.5 milyon dolara el koydu. Güvenlik Servisi bunun yanında 20 tane premium otomobile da el koyduğunu deklare etti. REvil, geçen yıl federal tatilde üretimin durmasını fırsat bilerek dünyanın en büyük et şirketi olan JBS’ye büyük fidye yazılım saldırısında bulunmuştu. Çete, gene geçtiğimiz yaz tarihin en büyük siber saldırısı olarak malum Kaseya saldırısını gerçekleştirmişti.

Geçen yaz gerçekleşen saldırılardan sonrasında büyük firmalar oldukça tedirgin oldu. REvil’in bu saldırılarına BlackMatter deniyor. Rus devleti ve FSB’nin operasyonlar hakkında detaylı informasyon verip vermeyeceği belli değil. Tutuklandıktan sonrasında dağıtılan çetenin peşinden insanoğlu artık rahat bir nefes aldı. Grubun tekrardan bir araya delip gelmemesi ise belirsiz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce çete bundan sonrasında tekrardan birleşir mi yoksa artık tamamen dağıtıldı mı? Düşünceleriniz yorum yaparak aktarabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.