Dünyanın ilk 200 MP kameralı akıllı telefonu ne zaman tanıtılacak?

25.01.2022
Dünyanın ilk 200 MP kameralı akıllı telefonu ne zaman tanıtılacak?


2022 yılının en güçlü akıllı telefonu olacağı belirtilen aygıt Motorola Frontier 22‘nin tanıtım zamanı sonunda belli oldu. Aygıt, sızıntılarında sık sık güçlü işlemcisi ve yüksek çözünürlükteki kamerasıyla adından söz ettiriyordu. Eski zamanlarda piyasanın en iyi markası olan şirket, şimdilerde bunu tekrardan canlandırmaya çalışıyor. Kısa sürede Edge X30 ürününü çıkaran marka, yeni telefonunda oldukça iddialı.

Firmanın 2022 yılının en güçlü akıllı telefonu olacağını söyleme sebebi enerjisini Snapdragon 8 Gen 1‘den alacağı. Telefonun, ana kamera çözünürlüğü ise 200 Megapiksel olacak. Bu özellik ile aygıt, 200 Megapiksel çözünürlükte dünyanın ilk akıllı telefonu unvanını alacak. Yüksek çözünürlükte kamerası ve güçlü teknik özellikleriyle şimdiden merak uyandıran Motorola Frontier 22 modelinin teknik özelliklerine ve tanıtım geçmişine hep birlikte göz atalım…

Motorola Edge 30 Pro’nun render görselleri ortaya çıktı


Motorola Edge 30 Pro’nun render görselleri ortaya çıktı

Motorola Edge 30 Pro’nun render görselleri sızdırıldı. Peki aygıt, tasarım açısından kullanıcılara neler sunacak?

Motorola Frontier 22 teknik özellikleri

Enerjisini 4nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden alacak olan akıllı telefon Motorola Frontier 22, bu senenin üst segment modelleri içinde olacak. Akıllı telefon; 6,67 inç büyüklüğünde, 144 Hz ekran yenileme hızına haiz ve OLED ekrana haiz olacak. 125W kablolu, 50W kablosuz şarj olma özelliğindeki aygıt, 4.500 mAh pil kapasitesinde planlanıyor.

Dünyada ilk olacak 200 Megapiksel çözünürlükteki ana kameralı ürün, ultra geniş açılı 50 Megapiksel sensörlü ikinci ve 2x optik zoomlu telefoto lensli 12 Megapiksel sensörlü üçüncü kamerası ile dikkat çekiyor. Toplamda üç arka kamerası bulunan Motorola Frontier 22‘nin bir tane de 60 Megapiksel öz çekim kamerası olacak. Android 12 tabanlı model, 8 GB ve 12 GB RAM, 128 GB ve 256 GB da depolamalı iki seçenekte alınabilecek.

Motorola Frontier 22 tanıtım zamanı ve görüntüsü

2022 yılının en güçlü akıllı telefonu olacak Motorola Frontier 22, gelecek Temmuz ayında tanıtılacak. Dünyanın ilk 200 Megapiksel çözünürlükteki telefonu unvanı olacak telefon, Samsung ve Xiaomi markalarını bu özellik yardımıyla geride bırakacak. Bundan dolayı 2023 başlarında çıkacağı kabul edilen akıllı telefon Galaxy S23 Ultra da 200 Megapiksel kamera sızıntısı ortaya çıkmıştı. Xiaomi’nin ise sonbaharda aynı özelliğe haiz bir ürün çıkaracağı bilinenler içinde.

Telefonun ne kadar olacağı ve hangi renk seçeneklerinde bulunacağı şimdilik belirsiz durumda. Yeni gelen bilgiler doğrultusunda okuyucularımızı bu mevzu hakkında daha oldukça bilgilendireceğiz.

Siz Temmuz ayında çıkacak Frontier 22 için ne düşünüyorsunuz? Belirtilen özelliklerde 2022 yılının en güçlü akıllı telefonu olmasını sizce hak ediyor mu? Düşüncelerinizi yorum yaparak bizlere aktarmayı dikkatsizlik etmeyin..


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.