DxOMark, iPhone 13 Pro batarya puanını deklare etti

11.01.2022
DxOMark, iPhone 13 Pro batarya puanını deklare etti


Apple’ın Eylül ayında tanıttığı amiral gemisi iPhone 13 Pro, DxOMark’ın konuğu oldu. Popüler karşılaştırma platformu, akıllı telefonun 3,095 mAh kapasiteli ve 20W süratli şarj destekli bataryasını denetim etti. Özerklik özetlemek gerekirse Autonomy kriterinde durağan(durgun), hareket halinde ve etken kullanım benzer halde üç değişik senaryoda aleti değerlendiren platform, bu testte iPhone 13 Pro’ya 60 puan verdi.

DxOMark’ın Ultra – Premium cihazları içinde ortalamanın üstünde performans gösteren iPhone 13 Pro’nun toplam puanı ise 76 oldu. Bu puanla birlikte telefon Motorola Edge 20 Pro, Galaxy S21 Ultra, OnePlus 9 Pro benzer halde oldukça daha büyük pil kapasitesine haiz rakiplerini geride bıraktı.

Apple, üçüncü taraf ödeme seçeneklerine izin veriyor!


Apple, üçüncü taraf ödeme seçeneklerine izin veriyor!

Apple, Güney Kore için App Store’da üçüncü taraf uygulama ödeme seçeneklerine izin veriyor. İşte ayrıntılar…

iPhone 13 Pro, 2 gün şarj süresi elde etti

DxOMark, iPhone 13 Pro’nun müzik ve video oynatımı esnasında oldukça düşük güç tükettiğine dikkat çekti. Bu performansıyla artı puan kazanan amiral gemisi, orta düzeyde kullanım ile 2 gün 5 saat şarj süresi görmüş oldu. Bir tek DxOMark, telefonun iPhone 13 Pro Max‘e kıyasla 12 saat 15 dakika daha azca şarj süresi sunduğunu söyleyerek eleştiri yöneltti.

Hem iPhone 13 Pro’nun hem de Pro Max’in gece süresince pilinin yalnız yüzde 1’ini yitirmiş olduğu ortaya çıktı. Ek olarak iPhone 13 Pro’nun yüzde 100 şarj olması için 1 saat 34 dakikaya, 3095 mAh pilinin tamamen dolması için de 9 dakikaya ihtiyacı olduğu ifade edildi. Yüzde 80’e 49 dakikada oluşan iPhone 13 Pro, 30 dakika içinde ise yüzde 57 seviyesine ulaşmayı başardı.

DxOMark, telefonun kablosuz şarj performansını da denetim etti. Buna bakılırsa amiral gemisi, 30 dakika içinde yüzde 36 seviyesine ulaştı. Yüzden 0’dan 80’e 1 saat 22 dakikada yükselen iPhone 13 Pro’nun pili 2 saat 8 dakika içinde ise tam şarj oldu.

Öte taraftan 4500 mAh bataryalı OnePlus 9 Pro’nun 65W kablolu şarj aleti ile 53 dakikada; 50W kablosuz şarj aleti ile 58 dakikada tamamen şarj olduğu anlatılarak iPhone 13 Pro’ya fark attığının da altı çizildi.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.