E SPOR ŞEHZADELER VOLARANT TURNUVASI ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

06.05.2022
E SPOR ŞEHZADELER VOLARANT TURNUVASI ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI24 Nisan- 1 Mayıs tarihleri içinde düzenlenen ‘E Spor Şehzadeler Volarant Turnuvası’ bitti. Turnuvanın şampiyonlarına ödülleri törenle verildi. Zamanı Kurşunlu Han’da meydana gelen ödül töreninde Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Cevat Taş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Türkiye Elektronik Spor Federasyonu İl Temsilcisi Gürdal Yolcu ve Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir hazır bulunmuş oldu.

“MANİSALI GENÇLER E SPORDA ÇOK BAŞARILI SONUÇLAR ALACAKLAR”

Törende turnuvanın düzenlenmesine destek veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’e teşekkür eden Elektronik Spor Federasyonu İl Temsilcisi Gürdal Yolcu şu şekilde konuştu; “Son zamanlarda gelişen e spora siz kıymetli yöneticilerimizle beraber kıymet katmaya devam ediyoruz. Ben inanıyorum ki Manisalı gençler e sporda oldukça başarıya ulaşmış sonuçlar alacaklardır. E sporda yalnız ili değil, ülkeyi değil, dünyayı fethedecekler.”

“BRANŞLARIMIZA E SPORU DA DAHİL ETTİK”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ise Şehzadeler Belediyesi’nin spora verdiği destek sunar sebebiyle Başkan Çelik’e teşekkür ederek şu şekilde dedi; “46 branşımız var. Bu branşlarımıza gerçekleştirdiğimiz etkinlikle e sporu da dahil ettik. Bunda Gürdal kardeşimin de oldukça ciddi katkısı var. Son olarak e spor gelişiyor Ömer Başkanımız da destek verdi, birşeyler yapalım söylediğinde bakanlığımız da e spora destek için start vermişti. İzmir, Kayseri, İstanbul ve Manisa’da bu start verildi. Manisa’da öncülüğünü de Ömer Başkanımız yapmış oldu.” Manisa’da 17 ilçesiyle beraber sporda bir çağ açtıklarını belirten Öztürk “Bunda en büyük hisse Sayın Bakanımızındır. Manisalı bir Bakanımızın var. Destekleri için Sayın Valimize, Belediye Başkanlarımıza ve bilhassa Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Zamanı hizmetler, yatırımlar yapıyoruz şuan. 46 branşımızın 46’sında da iddialıyız. Olimpiyatlara sporcu yollayacağız.” dedi.

“AÇIK ALANDA DA SPOR YAPIN”

Öztürk e spor oyuncularından bir de talep de bulunarak “Bu kardeşlerimiz bilgisayar başlangıcında. İnşallah başarıya ulaşmış olacaklar. Fakat biz onlardan da açık alanda da spor yapmalarını istiyoruz. Bir tek bilgisayar başlangıcında kalmasınlar.” şeklinde konuştu.

“YENİ TURNUVALARLA YİNE GENÇLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

Tüm dünyada ve devletimizde popüler olan hızla yaygınlaşan e-spora Şehzadeler Belediyesi olarak destek vermek istediklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise şu şekilde konuştu; “Bu kapsamda Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Elektronik Spor Federasyonu iş birliğiyle 24 Nisan- 1 Mayıs tarihleri içinde ‘E Spor Şehzadeler Volarant Turnuvası’ düzenledik. Next Game Park’ta gerçekleştirdiğimiz turnuvamıza 32 ekip, 192 oyuncu kardeşimiz katıldı. Manisa’da ilk kez bu kadar geniş bir katılımla gerçekleştirilmiş bir turnuva oldu. Burada sözünü veriyorum. İnşallah gelecek günlerde yeni turnuvalarla gene gençlerimizin yanında olacağız. Manisa’daki gençlerimizin ulusal ve internasyonal müsabakalarda, savaşım ederek başarıya ulaşmış olmasını ve Manisa’mızın adını duyurmasını istiyoruz.”

“YENİ GENÇLİK MERKEZİNDE E SPOR MERKEZİ AÇILACAK”

Eski adliyenin yan tarafında yeni bir Millet Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi inşa ettiklerini hatırlatan Başkan Çelik şu şekilde devam etti; “Projemizin inşaatı başladı. Burada hayata geçireceğimiz gençlik merkezimizin içinde genç kardeşlerimizin gelip oyun oynayabileceği tam donanımlı E -Spor Merkezini de hayata geçireceğiz. Bunun müjdesini de turnuvamızın başlangıcında duyurmuştuk. Bugün bir kez daha hatırlatmış olalım. Manisa’mıza, Şehzadelerimize, genç kardeşlerimize hayırlı olsun. Bugün turnuvada dereceye giren kardeşlerimize ödüllerini takdim ediyoruz. Başarıya ulaşmış olan takımlarımızı kutlama ediyor, turnuvamıza katılan genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ek olarak turnuvaya kurumsal olarak destek veren Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk, Türkiye Elektronik Spor Federasyonu İl Temsilcimiz Gürdal Yolcu ve alın teri döken mesai arkadaşlarımıza da ek olarak teşekkür ediyorum.”

ŞAMPİYON TAKIMLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Konuşmaların peşinden dereceye giren takımlara ödülleri verildi. Turnuva da birinci olan 2KP Takımına oyuncu klavyesi, ikinci olan Yeniçeriler Takımına oyuncu kulaklığı ve üçüncü olan 2GR8 Takımına oyuncu mausu armağan edildi.

 YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.