E SPORUN NABZI ŞEHZADELERDE ATTI

30.04.2022
E SPORUN NABZI ŞEHZADELERDE ATTIŞehzadeler Belediyesi, Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve TESFED ( Türkiye Elektronik Spor Federasyonu)  iş birliğinde düzenlenen ‘Şehzadeler Volarant Turnuvası’ Next Game Park’ta başladı. Manisa’da ilk kez bu kadar geniş bir katılımla meydana gelen e-spor turnuvasında 32 ekip ve 192 oyuncu dereceye girebilmek için savaşım etti.  Sabah erken saatlerden itibaren Next Game Park’ta buluşan oyuncuların kayıt işlemleri gerçekleşti ve bilgilendirmeler yapılmış oldu. Turnuvanın açılışında Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir de oyuncuları yalnız bırakmadı.

E SPOR MERKEZİ MÜJDESİ MUTLU ETTİ

Açılışta konuşan Demir sporculara Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in selamlarını ileterek  “Manisa’da ilk kez bu kadar büyük bir e spor turnuvası yapıyoruz.  TESFED İl Temsilcisi Gürdal Bey bizlere ulaştığında başkanımızla görüştük. Başkanımız asla düşünmeden madem gençlerimizin bu spora ilgisi var, ikimiz de bu sporun içinde muhakkak oluruz dedi ve bu projeye onay verdi. E sporun dünyada süratli bir halde geliştiğinin, sizin de buna büyük ilgi duyduğunuzun farkındayız. Şehzadeler Belediyesi olarak bundan sonrasında da e sporla ilgili elimizden geleni yapacağız. Manisa’daki gençlerimizin ulusal ve uluslar arası müsabakalarda savaşım ederek başarıya ulaşmış olmasını istiyoruz.” dedi. Gençlere bir de müjde veren Demir “Bu manada bir de hazırlığımız var. Eski adalet sarayı binasının arkasında Yeni bir gençlik merkezi yapıyoruz, inşaatı başladı. Bu gençlik merkezinin içinde gelip oyun oynayabileceğiniz bir de E Spor Merkezi yapıyoruz. Bunun müjdesini vermiş olalım. Manisa’mıza gençlerimize hayırlı olsun” dedi. 

“BUGÜNE KADARKİ EN BÜYÜK KATILIMLI TURNUVA”

TESFED İl Temsilcisi Gürdal Yolcu ise şöyleki konuştu; “Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Manisa Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’ün destekleriyle Manisa’da bugüne kadarki en büyük katılımlı turnuvayı düzeliyoruz. TESFED İl Temsilcisi olarak bu gururu yaşadığım için oldukça mutluyum. Manisa’da e sporu yaygınlaştırmak, geliştirmek, gençlerimize destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Oldukca güzel bir katılım var.  Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e projeyi ilk açıkladığımda tereddütsüz elini taşın altına koydu. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ve TESFED Genel Başkanına oldukça teşekkür ediyorum.”

GENÇLERDEN BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR

Turnuvaya katılan e-spor oyuncuları kendilerini destekleyen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür etti. Sporculardan Ümit Emre Şehzadeler Belediyesi’nin gerçekleştirdiği organizasyonla gençleri destekleyerek önlerini açmasının son aşama mühim bulunduğunu ifade ederek “E spor ilk çıktığında Türkiye’de pek yaygın değildi. Sadece şimdi ilçelere kadar yayıldı. Bizlere bu turnuva imkanını sunan Şehzadeler Belediyesi’ne ve belediye başkanına oldukça teşekkür ederim. Ümit ederim dahası da gelir” dedi.  Bir öteki oyuncu Onur Tünk ise şöyleki konuştu;  “Manisa’da e spor mevzusunda güzel emek harcamalar oluyor. Şehzadeler Belediyesi bir e spor merkezi kuracakmış. Bunun için mutluyuz. Belediye Başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ederiz.” 

 

Konuşmaların arkasından başlamış olan turnuvaya katılan genç sporcular kazanan taraf olabilmek için kıyasıya savaşım etti. Turnuva sonunda dereceye girecek takımlara oyun klavyesi, oyun mausu ve oyun kulaklığı şeklinde ödüller verileceği ifade edildi.ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.