Edirne’de 2 genç kız akaryakıt istasyonunda çalışıyor

08.03.2022
Edirne’de 2 genç kız akaryakıt istasyonunda çalışıyorAkaryakıt istasyonunda pompacı olarak çalışan Rabia Sakarya ve Semanur Tavukçu, ‘istasyon adam işidir’ algısını kırıp, aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.


Edirne'de 2 genç kız akaryakıt istasyonunda çalışıyor

Edirne’de yaşayan Rabia Sakarya ve Semanur Tavukçu, aile bütçelerine katkı sunmak için başladıkları akaryakıt istasyonunda bir tek adamların çalışabileceği algısını kırdı.

Müşterilerinden destek gören Rabia ve Semanur, her geçen gün işine dört elle sarıldı.

‘İSTASYON ERKEK İŞİDİR’ ALGISINI KIRDILAR

Kadının istemesi halinde her işin üstesinden gelebileceğini bir kez daha gösteren pompacı genç kızlar, ‘istasyon işi adam işidir’ klişesini de yıktılar.

Yaptıkları işle erkeklere taş çıkaran pompacı genç kızlar, araçlara yakıt doldurup, araçların camlarını siliyor.

“KADININ BAŞARAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOK”

Akaryakıt istasyonunun pompacılarından Rabia Sakarya, kendisini gören kişilerin şaşırdığını fakat çoğunluğu kadınlardan oluşan sürücülerin desteklediğini söylemiş oldu.

Bazı sürücülerin bu işi bırakması yönünde kendisine söylemleri olduğuna da değinen Sakarya, “Fakat ben işimden oldukça memnunum kadının başaramayacağı hiçbir şey yok” dedi.

“BAZILARI BENİ ERKEK SANIP, AĞABEY DİYOR”

Sakarya, “Bazı sürücüler beni adam sanıp doldur ağabey diyorlar. Amca diyenler de var. Fakat sonrasında hanım olduğumu anlayınca düzeltmeye çalışıyorlar olsun ben alıştım” açıklamasında bulunmuş oldu.

Edirne de 2 genç kız akaryakıt istasyonunda çalışıyor #1

Edirne de 2 genç kız akaryakıt istasyonunda çalışıyor #2

Edirne de 2 genç kız akaryakıt istasyonunda çalışıyor #3

Edirne de 2 genç kız akaryakıt istasyonunda çalışıyor #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.