Edirne’de donarak vefat eden göçmen sayısı artıyor

03.02.2022
Edirne’de donarak vefat eden göçmen sayısı artıyorEdirne Valiliği, Yunanlılar tarafınca geri itilen ve donarak vefat eden göçmen sayısının 19’a yükseldiğini duyurdu.


Edirne'de donarak vefat eden göçmen sayısı artıyor

Yunanistan’ın göçmen zulmü sürüyor…

Edirne’nin İpsala ilçesine bağlı Mandakoru mevkisinde dün Yunanistan tarafınca geri itilen 22 göçmenden, 12’si donarak yaşamını kaybetmişti.

Bunun üstüne sınır hattındaki çeltik tarlalarında arama tarama faaliyetleri yoğunlaştırıldı.

7 GÖÇMENİN DAHA CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Jandarma, polis ve AFAD ekipleri çalışmalarını sürdürürken, 7 göçmenin daha cansız bedenine ulaştı.

Edirne Valiliği’nden meydana getirilen açıklamada, “İpsala ilçemizde Yunanlar tarafınca geri itilen ve donarak yaşamını kaybeden göçmenlerin bulunmuş olduğu bölgede dün ve bugün devam eden arama ve kurtarma faaliyetlerinde cansız bedenine ulaştığımız göçmen sayısı maalesef 19’a ulaşmıştır.” denildi.

OTOPSİ İÇİN İSTANBUL’A GÖNDERİLDİLER

Göçmenlerin cansız bedenleri kapsamlı otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Donarak ölen göçmenlerin tamamının erişkin adam olduğu açıklandı. Göçmenlerin uyruk ve kimlik belirleme emek harcamaları da sürüyor. Türkiye’de kayıtlı olan göçmenlerin kimlikleri parmak izlerinden meydana getirilen kontrolle belirleniyor.

Edirne de donarak vefat eden göçmen sayısı artıyor #1

Edirne de donarak vefat eden göçmen sayısı artıyor #2

Edirne de donarak vefat eden göçmen sayısı artıyor #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.