Efsaneleşmiş geri dönüyor! E3 2023 için tarih verildi

27.09.2022
Efsaneleşmiş geri dönüyor! E3 2023 için tarih verildi


Oyun ve eğlence dünyasının en önemli etkinliklerinden önde gelen E3, gelecek yıl fizyolojik olarak düzenlenecek. Etkinliği hazırlayan Entertainment Software Association, E3 2023 için önemli değişimler planladığını duyurdu. 13 Haziran’da başlamış olacak fuar, iş ve oyuncular için ayrı etkinliklere haiz olacak.

E3 2023 fizyolojik olacak ve iki ayrı kategoride düzenlenecek

Büyük eğlence fuarı E3, 13 Haziran 2023’te tekrardan kapılarını aralayacak. Bir süredir çevrim içi meydana getirilen ve 2022 senesinde düzenlenmeyen E3, gelecek yıl bomba şeklinde geri dönüş yapmak istiyor. Entertainment Software Association’ın açıklamasına gore, “Business Days” (İş Günleri) ve “Gamer Days” (Oyuncu Günleri) olarak ikiye bölündü.

Los Angeles Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte yeni oyunlar duyurulacak ve iş dünyasından birçok şirket toplantı düzenleyecek. Yalnız endüstri çalışanlarıyla sınırı olan olacak Business Days 15 Haziran’a kadar sürecek.

Steam açıkladı! En çok satan oyunlar


Steam deklare etti! En fazlaca satan oyunlar

Steam, en fazlaca satan oyunlar listesini paylaştı. Burada dikkatleri çeken ise neredeyse piyasaya çıkmadan ön sipariş rekoru kıran yapımlar oldu.

E3 Gamer Days ise 15 Haziran’da başlamış olacak ve bileti olan her insana açık olacak. Entertainment Software Association’ın açıklamasına gore Gamer Days, “tüketicileri oyunun geleceğini uygulamalı olarak deneyimlemeye ve geliştiriciler, içerik oluşturucuları, medya çalışanları ile bağlantı kurmaya davet ediyor”.

16 Haziran’a kadar sürecek bu bölüm ise oyunun geleceğini uygulamalı olarak gösterme fırsatı sunacak. Ek olarak oyunculara; geliştiriciler, içerik oluşturucuları, toplumsal medya fenomenleri ve daha fazlasıyla bağlantı kurma imkanı verecek.

playstation-studios-god-of-war-un-studyosunu-satin-aldi

Son iki senedir pandeminin koşullarından dolayı sanal olarak gerçekleşen E3 fuarının bu yıl fizyolojik ortamda gerçekleşeceği düşünülüyordu. MWC şeklinde diğeri meşhur fuarlara bu yıl yüzlerce insan fizyolojik ortamda katılım gösterebilmişti. Yalnız E3 2022 ne fizyolojik ne de online olarak bu yıl gerçekleşmedi.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.