Ekonomistler siyaset faizinin durağan(durgun) kalmasını bekliyor

14.01.2022
Ekonomistler siyaset faizinin durağan(durgun) kalmasını bekliyorMerkez Bankası’nın 20 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilecek PPK toplantısına yönelik piyasa beklenti anketi neticeleri gösterildi.


Ekonomistler politika faizinin sabit kalmasını bekliyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans’ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin tamamı, yedi gün vadeli repo ihale faiz oranının (siyaset faizi) yüzde 14’te durağan(durgun) bırakılacağını tahmin ediyor.

GEÇEN TOPLANTIDA FAİZ 100 BAZ PUAN DÜŞMÜŞTÜ

Geçen ay meydana gelen PPK toplantısında siyaset faizi, 100 baz puan indirilerek yüzde 15’ten yüzde 14 seviyesine çekilmişti.

PPK TOPLANTISI 20 OCAK PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK

20 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilecek PPK toplantısına yönelik piyasa beklenti anketi, 23 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı.

TCMB

YIL SONU BEKLENTİSİ 12

Ekonomistlerin yıl sonu siyaset faiz oranına ilişkin beklentilerinin medyanı ise yüzde 12 oldu.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.