Ekran Kartlı Sunucu Neden Kullanılır?

04.10.2022
Ekran Kartlı Sunucu Neden Kullanılır?

Ekran kartlı sunucu üzerine ilave olarak harici ekran kartı takılan sunucu modellerindendir. Ekran kartlı sunucular ekstra bir hizmet olarak satılmaktadır. Ekran kartlı VDS sunucular sayesinde programlarınızı ve oyunlarınızı yüksek performansla çalıştırabilirsiniz. Ekran kartı bilgisayarlar ve sunucular için gerekli olan donanımlardandır.

Yüksek grafik özelliği gerektiren programların çalışabilmesi için gereklidir. Ekran kartı sunucusu, bilgisayarınıza birden çok monitör bağlamanıza izin veren özel bir bilgisayar grubudur. Öncelikle oyun ve çoklu görev için kullanılır. Ekran kartlı sunucu hizmetlerini genellikle kurumsal firmalardan temin edebilirsiniz. Ekran kartlı sunucu kiralamak istiyorsanız Verimek adresinden bilgi alabilirsiniz.

Ekran Kartlı Sunucu Ne İşe Yarar?

Bir ekran kartlı sunucu, grafik, oyun ve ekran düzenleme performansını iyileştirmektedir. Bir ekran kartı sunucusu en iyi şekilde çoklu GPU’lu bir bilgisayar ve çoklu monitör kurulumu ile kullanılmaktadır. Bir ekran kartı sunucusu, monitörlerinizin tek tek yapabileceğinden daha yüksek çözünürlüklerde birden çok monitör çalıştırmanıza imkân verir.

Ekran kartlı sunucu genellikle bir mini-PCIe yuvası kullanılarak bir bilgisayara bağlanır ve ayrıca bir ATX güç kaynağı kullanılarak da bağlanabilmektedir. Ekran kartı sunucuları genellikle birden çok ekran kartını kabul edebilen tek veya birden çok mini PCIe yuvasına sahip durumdadır. Ekran kartlı sunucu hizmetleriniz için adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: https://verimek.com/ekrankartli-sunucu.php

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.