Ekrem İmamoğlu’ndan sert sözler: Benim yardımcımdı, şimdi Bakan oldu! Tanrı akıl versin

05.04.2022
Ekrem İmamoğlu’ndan sert sözler: Benim yardımcımdı, şimdi Bakan oldu! Tanrı akıl versin


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, katılmış olduğu canlı yayında gündeme dair mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu için oldukça sert ifadeler kullanan İmamoğlu, Bakan Karaismailoğlu’nun daha ilkin kendisinin genel yazman yardımcısı olarak vazife yaptığını belirtti. Bakan Karaismailoğlu’nun almış olduğu kararlara tepki gösteren İmamoğlu, “Tanrı sana akıl versin. Bu İstanbul’da yöneticilik yaptın şimdi İstanbul’a ihanet ediyorsun. Yazık! Bu şehre ihanet ediyorsunuz.” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunmuş olduğu Çalar Saat programında konuştu.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NA SERT TEPKİ: İHANET EDİYORSUN, YAZIK!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na sert sözlerle yüklenen İmamoğlu “Benim olmayan bertaraf olsun’ bu akıl. Bakan Bey burada vazife yapmış, benim de genel yazman yardımcım oldu 17-18 gün. Şimdi Ulaştırma Bakanı. Tanrı sana akıl versin. Bu İstanbul’da yöneticilik yaptın şimdi İstanbul’a ihanet ediyorsun. Yazık! Bu şehre ihanet ediyorsunuz. Yarın tekrar UKOME yapacağız, olmadı tekrar esnaf batsın mı? İstanbul kabusları olmuş. Kim bilir İstanbul’da bizim bulamadığımız kafalarında oldukça değişik bir planları vardı. İstanbul’u yitirmek bu planları oldukça büyük bir sekteye uğrattı.” dedi.

fsdf

KÜÇÜKKAYA: KENİNİZE KAÇ PUAN VERİRSİNİZ?

Küçükkaya’nın “Şimdiye kadarki belediye başkanlığı dönemine bir puan vermesini” istediği İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı;

“7,5’dan 8 veririm kendime. Bu zor dönemde yetişemediğimiz işler, engelleme unsurlarını da başkasına mal etmiyorum kendimden kırıyorum gene. Bazı işler daha süratli olurdu.”

İSKİ’NİN SUYA ZAM TALEBİ

İSKİ’nin suya zam talebiyle ilgili de açıklamalarda bulunan İmamoğlu, şöyleki konuştu:

“İSKİ ocak-şubat-mart aylarında her ay 300 milyon lira zarar ediyor. Niçin? Seçildik 2019 mart. 3 senedir İBB’nin kurumu İSKİ’ye zam neredeyse verilmedi. İBB 30 büyükşehir belediyesi içinde en pahalı su temini icra eden şehirdir. Melen’den su basıyoruz. Elektrik maliyeti oldukça büyük. Şuanda 3 milyarı aştı elektrik maliyeti.

2

“FİYAT ARTIŞININ KAYNAĞI…”

170 milyon lira olan organik gaz maliyeti 570 milyon liraya çıktı. Zam meselesinin deposu belediye olması imkansız ki iktisat yönetimi. Ekonomideki fiyat artışlarının deposu ekonomiyi yönetenlerdir.”

1

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Milletvekillerinin illere göre dağılımıMilletvekillerinin illere gore dağılımı
Ağıralioğlu'ndan Akşener'e sahur vakti mesaj! Ağıralioğlu’ndan Akşener’e sahur vakti bildiri!
Tüysüz doğan oğlak şaşkına çevirdi! 'Çift başlısını gördük...'Tüysüz doğan oğlak şaşkına çevirdi! ‘Çift başlısını gördük…’YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.