El Salvador Başkanı’ndan Türkiye ve Bitcoin paylaşımı!

20.01.2022
El Salvador Başkanı’ndan Türkiye ve Bitcoin paylaşımı!


Orta ABD’da yer edinen ve 6.9 milyon nüfusa haiz olan El Salvador son dönemde her insanoğlunun adını duyduğu bir ülke haline geldi. Bunun sebebi Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin tüm dünya genelinde ses getirerek büyük bir reklam çalışmasına dönüşen hamlesi sonucunda El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olması.

Orta ABD’nın yanardağlarla çevrili bu ülkesinde, Bitcoin ve diğeri kripto para birimlerinin günlük yaşamın eğer olmazsa olmaz bir parçası olarak benimsenmesi için yoğun bir emek verme yürütülürken, kripto para madenciliği faaliyetleri de tam gaz devam ediyor.

El Salvador artık resmen Bitcoin’e geçti!


El Salvador artık resmen Bitcoin’e geçti!

Kripto para birimi Bitcoin artık El Salvador halkının resmi kripto para birimi oldu. Peki bugünden itibaren neler değişecek?

Nayib Bukele, Türkiye’ye geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çeşitli yetkililer ile görüşmek için Türkiye’ye gelen Bukele, Twitter hesabından gülümseten bir paylaşım yapmış oldu. Vatanımızda kısa sürede bir akım haline gelen “Ilk olarak kestane balının diyarı Zonguldak’tan tüm dünyaya merhabalar” cümlesi, Bukele tarafınca “Ilk olarak, #Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye merhabalar” şeklinde revize edildi.

Sputnik tarafınca paylaşılan bilgilere nazaran, Nayib Bukele bugün resmi törenle karşılanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile baş başa ve heyetler arası görüşmeler yapılacağı, çeşitli anlaşmalar için imza töreni düzenleneceği biliniyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.