Elden Ring sistem gereksinimleri belli oldu!

16.02.2022
Elden Ring sistem gereksinimleri belli oldu!


Elden Ring adlı oyunun minimum sistem gereksinimleri hafta başlangıcında Steam bünyesinde göründü. Şimdi oyunun Twitter sayfası, Elden Ring oyununun tavsiye edilen sistem gereksinimleri bilgisini ve kaç GB yer kaplayacağını açıklığa kavuşturdu. Bu aşamada oyunun istediği donanım özellikleri oyuncular tarafınca birazcık fazla görüldü. Ted Litchfield, Steam‘in tavsiye edilen özelliklerini yanlışlıkla minimum olarak listelediğini öne sürdü. Gene […]

Elden Ring adlı oyunun minimum sistem gereksinimleri hafta başlangıcında Steam bünyesinde göründü. Şimdi oyunun Twitter sayfası, Elden Ring oyununun tavsiye edilen sistem gereksinimleri bilgisini ve kaç GB yer kaplayacağını açıklığa kavuşturdu. Bu aşamada oyunun istediği donanım özellikleri oyuncular tarafınca birazcık fazla görüldü.

Ted Litchfield, Steam‘in tavsiye edilen özelliklerini yanlışlıkla minimum olarak listelediğini öne sürdü. Gene de, maalesef durum pek bu şekilde durmuyor. Oyunu çalıştırmak için minimum 12 GB RAM‘e ve Nvidia GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 580‘e ihtiyacınız var.

Elden Ring kaç saatte bitirilebilecek? Yapımcı açıkladı


Elden Ring kaç saatte bitirilebilecek? Yapımcı deklare etti

FromSoftware’in kurucusu ve baş yapımcılarından Yasuhiro Kitao, Elden Ring oyunun yapımının sonlandığını deklare etti. İşte detaylar…

Elden Ring sistem gereksinimleri

Elden Ring, sistem gereksinimleri bilgisini tavsiye edilen ve minimum olarak iki kategoriye ayırıyor. Siz de aşağıdaki listeye bakarak yapımı bilgisayarınızın çalıştırıp çalıştırmayacağını öğrenebilirsiniz. İşte oyunun minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri…

elden-ring-sistem-gereksinimleri-belli-oldu

Minimum sistem gereksinimleri

 • İşletim sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5-8400 ya da AMD Ryzen 3 3300X
 • Bellek: 12 GB RAM
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB ya da AMD Radeon RX 580 4 GB
 • DirectX sürümü: Versiyon 12
 • Depolama kapasitesi: 60 GB boş alan

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri

 • İşletim sistemi: Windows 10 ya da Windows 11
 • İşlemci: Intel Core i7-8700K ya da AMD Ryzen 5 3600X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1070 8 GB ya da AMD Radeon RX Vega 56 8 GB
 • DirectX sürümü: Versiyon 12
 • Depolama kapasitesi: 60 GB

Elden Ring kaç GB?

Yukarıda görünen sistem gereksinimleri bilgisine bakılırsa oyun, 60 GB boş alan istiyor. Bu aşamada sizin bilgisayarınızda 70-80 GB arası bir yer bırakmanız sonradan oyuna dahil olacak ek içeriklerin depolanması açısından da daha iyi olacaktır.

Sizler Elden Ring hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.