Elon Musk, başarı göstermiş olmak isteyen gençlere 5 tavsiyede bulunmuş oldu

29.12.2021
Elon Musk, başarı göstermiş olmak isteyen gençlere 5 tavsiyede bulunmuş oldu


Bu yıl dünyanın en zengin insanı konumuna gelen ve bilhassa kripto ve uzay teknolojileri ile nerede ise her gün haberlere mevzu olan Elon Musk, şüphesiz serveti ve başarıları ile milyonların idolü. Tesla, SpaceX, PayPal şeklinde oldukca büyük firmalar kuran milyarder, dünyada onu idol alan ve başarı göstermiş olmak isteyen gençlere önemli tavsiyelerde bulunmuş oldu.

Bir oldukça zengin ve başarılının verdiği tembih ve tavsiyeleri 5 maddede sıralayan Elon Musk, kendince başarı göstermiş bir yaşamın anahtarını da vermiş oldu. İşte dünyanın en zengin insanının gençlere verdiği 5 önemli tavsiye!

Elon Musk hisselerini satmaya devam ediyor!


Elon Musk hisselerini satmaya devam ediyor!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’dan yapmış olduğu anketin sonucunda çıkan oylara nazaran hisse satışı hayata geçirmeye devam ediyor.

Yararlı olun

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın gençlere verdiği ilk tavsiye yararlı olmaya emek harcamaları. Milyarder mevzuyla ilgili verdiği demeçte gençlere hem arkadaşlarına, hem de dünyaya yararlı olmaları gerektirme ettiğini söylemiş oldu. Ek olarak “Yararlı olmak zor, oldukca zor.” diye de ekledi. Musk’ın ilk maddeye eklediği son şey ise kim yararlı bir yaşam yaşıyorsa, o “yaşamaya kıymet bir yaşam” yaşıyordur oldu.

Topluma katkıda bulunun

Elon Musk’ın verdiği 5 maddeden ikincisi de ilkiyle ilişkili oldu. İkinci maddede topluma katkıda bulunulmasını öğütleyen girişimci, gençlerin topluma tükettiğinden daha oldukça katkıda bulunmaları gerektirme ettiğini söylemiş oldu. Elon Musk, bilhassa şu cümleyi ardarda tekrarladı: “Topluma net bir katkı sağlamaya çalışın.” Son olarak bu madde ile ilgili olarak “Dürüst bir iş günü geçiren birine oldukca saygı duyuyorum.” dedi.

Önder olmaya çabalamayın

Elon Musk’ın verdiği tembih ve tavsiyeler bu maddede diğeri insanların öğütlerinden ayrılıyor. Her insanoğlunun önder olmaya çalmış olduğu bu dünyada meşhur milyarder gençlerin önder olmaya emek harcamaması gerektirme ettiğini söylüyor. Musk’ın bu maddedeki en çarpıcı söylemi ise “Bir oldukça süre, önder olarak istediğiniz insanoğlu önder olmak istemeyen insanlardır.” oldu.

Kitap okuyun ve data edinin

Bir şeyler başarmış insanların nerede ise hepsinin verdiği bu tavsiye, Elon Musk’ın da başarısında büyük bir etken olmuş. Gençlere kitap okumalarını ve data edinmelerini öğütleyen başarı göstermiş iş insanı, hem gençliğinde hem de şimdi insanları kitap okumaya teşvik ettiğini söylemiş oldu. “Yiyecek yediğiniz kadar data edinmeye de çalışın ve iyi derecede genel kültür sahibi olun.” tavsiyesinde bulunmuş oldu.

Disclosed book on table at library

İnsanlarla konuşun

Meşhur milyarderdin gençlere verdiği son tavsiye ise insanlarla konuşmaları oldu. Elon Musk, gençlere “Değişik kesimlerden, değişik sektörlerde, değişik meslek ve becerilerden insanlarla konuşun ve mümkün olduğunca oldukca şey öğrenin.” dedi.

Peki siz bu maddelerin hangilerini hayatınızda uyguluyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın bunca başarısı bu beş maddeye mi bağlı? Yorumlarda belirtebilirsiniz…


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.