Elon Musk, bir gününü iyi mi geçiyor?

16.01.2022
Elon Musk, bir gününü iyi mi geçiyor?


Hem Tesla hem de SpaceX için oldukça yoğun bir emek harcama sürecini her hafta sürdüren, Elon Musk şeklinde şimdiden efsaneleşmiş olarak anılan bir milyarderin günün ilk saatlerinde ne yapmış olduğu, ilerleyen saatlerini iyi mi değerlendirdiği merak ediliyor. Bu yazımızda sizler için Musk’ın bir haftada bu iki şirket için ne kadar çalmış olduğu, uyandığında yapmış olduğu ilk şeyin ne olduğu ve günlük rutinine göz atmaya çalışacağız.

Elon Musk’tan Tesla Bot hakkında çarpıcı açıklama!


Elon Musk’tan Tesla Bot hakkında çarpıcı açıklama!

Elon Musk, insansı robotu Tesla Bot hakkında yeni bilgiler paylaştı. Robotun süre içinde kendi kişiliğini geliştireceğini söylemiş oldu.

Elon Musk, haftada kaç saat çalışıyor?

Dünyanın en zengin iş insanlarından kabul edilen Elon Musk’ın bunca emek harcama temposuna ve yoğunluğa rağmen her şeye iyi mi süre ayırabildiği merak ediliyor. İlk olarak Musk’ın emek harcama saatlerine değinelim: Meşhur iş insanı, Tesla için toplamda 42, SpaceX için ise haftada 40 saat çalışıyor. Bu anlamda haftalık gidişatta kendisinin günlük emek harcama saati 11.7’ye denk geliyor.

Musk’ın bir günü iyi mi geçiyor?

Her ne kadar dünyanın en yoğun insanlarından biri olsa da Musk’ın her sabah ritüellerine ve yapması gerekenlere dikkat etmiş olduğu belirtiliyor. Bu anlamda gün içinde erken uyanmak, dolaşmak, egzersiz yapmak ve çocuklarıyla süre geçirmek şeklinde ritüelleri hiçbir süre atlamıyor. Elon Musk, her sabah saat 7 civarında uyanıyor.

Günde maksimum 6.5 saat uyuduğu söylenen Musk, oldukca uyuduğu günlerde işteki performansının {{hiç de}} başarıya ulaşmış olmadığının altını çiziyor. Musk, her sabah uyandığında ilk olarak duş alıyor ve kahve içiyor. Tesla CEO’sunun genel olarak kahvaltı etmediği, ettiğinde ise omlet yemeyi sevilmiş olduğu söyleniyor. Elon Musk’a nazaran sabah ritüelleri içinde en önemlisi duş yapmak. Musk, duş yaparken kafasını boşalttığını ve güne hazır bulunduğunu belirtiyor.

Musk, tasarım ve mühendislik çalışmalarına hususi olarak süre ayırarak bir haftada 80-100 saat arası tertipli çalışıyor. Musk’ın genel olarak kahvaltı etmediğinden emek harcama ortamında bir öğle yemeği yemeyi tercih etmiş olduğu ve yapınak teftişi yapmış olduğu söyleniyor. Günün kalanını da emek harcayarak geçiren Musk, 18:00 ile 21:00 saatleri içinde evinde oluyor ve ailesiyle süre geçirmeyi tercih ediyor. Tesla ve SpaceX CEO’su her gece en geç 01:00 civarlarında uyuyor ve bu ritüeli her gün gene ediyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.