Elon Musk, Dogecoin paylaşımıyla heyecanlandırdı

14.02.2022
Elon Musk, Dogecoin paylaşımıyla heyecanlandırdı


Dijital dönüşümün lokomotifi olarak malum webin en büyük hediyelerinden biri de kripto paralar diyebiliriz. Günden güne popülaritesini artıran bu varlıklar, son dönemde El Salvador şeklinde ülkeler tarafınca resmi para birimi duyuru edilerek geleceğin paraları olarak lanse edilmeye başlandı. Naturel kripto paralardan bahsederken Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ı da unutmamak gerekiyor.

Dogecoin mucidinden kripto para yatırımcılarına uyarı


Dogecoin mucidinden kripto para yatırımcılarına uyarı

Dogecoin mucidi Billy Markus, kripto para yatırımı meydana getirecek kişilere önemli uyarılarda bulunmuş oldu. İşte ayrıntılar.

Elon Musk, Dogecoin paylaşımıyla heyecanlandırdı

Elon Musk, kripto para piyasasına yön veren toplumsal medya paylaşımları ve açıklamaları ile biliniyor. Bu yüzden yapmış olduğu paylaşımlarla bugüne dek birçok kripto parayı uçuran ve aksi şekilde dibe vurmasına neden olan iş insanı, bugün bunlara bir yenisini ekledi.

Elon Musk’ın en sevilmiş olduğu kripto paralardan biri de Dogecoin. Latife amaçlı geliştirilmesi ve potansiyeli sebebi ile söz mevzusu varlığa karşı hususi bir ilgisi bulunan Musk, bir süre ilkin Twitter üstünden gelen ”Starlink hizmeti Dogecoin ile ödeme kabul edebilir mi?” sorusuna acayip bir yanıt verdi.

İş insanı, soruya göz kırpan yüz emojisiyle cevap verirken, SpaceX’in uzaydan web elde eden Starlink’in Dogecoin ile ödeme kabul edeceğine dair söylentilerin ortaya çıkmasına niçin oldu. Paylaşımın derhal arkasından hareketlenen Dogecoin, 0.14 dolardan 0.15 seviyelerine kadar çıktı.

Elon Musk dogecoin
Elon Musk – Dogecoin

Hatırlanacağı suretiyle geçtiğimiz haftalarda benzer bir paylaşımla gündeme gelen Elon Musk, dünyanın en büyük fast-food restoran şirketlerinden McDonald’s’ı etiketleyerek Dogecoin ile ödeme kabul etmeleri halinde canlı yayında Happy Meal menüsü yiyeceğini ifade etmişti. Son olarak Tesla’nın bazı düşük fiyatlı ürünlerinin satılmasında Dogecoin kabul edildiğini belirtelim.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce SpaceX, Starlink şeklinde hizmetler için Dogecoin ile ödeme kabul edebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.