Elon Musk ile Twitter arasındaki antak kalma tekrardan masada!

05.10.2022
Elon Musk ile Twitter arasındaki antak kalma tekrardan masada!


Tesla ile SpaceX şirketlerinin CEO’su ve hem de dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk geçtiğimiz mart ayının sonuna doğru Twitter için harekete geçti. İlk ilkin hisse alımı yapmış oldu. Arkasından şirketi satın almak istedi. Hatta antak kalma bozulmamış olsaydı şu anda sahibi olabilirdi. Fakat Musk için bu süreç nerede ise sonlanmamış benzer halde görünüyor.

Elon Musk, Twitter satın alım sürecine devam etmek istiyor!

Elon Musk, Twitter hisselerinin yüzde 9.2’lik bir kısmını satın almak için Tesla hisselerinin minik bir kısmını elden çıkardı. Derhal sonrasında şirketi içten fethetmek isteyen Musk hisse başına 54.20 dolar ödeyerek toplamda 43.4 milyar karşılığında Twitter’ı satın almak istedi.

Elon Musk Twitter

Twitter yönetim kurulu ilk başta bu duruma sıcak bakmasa da nakit ödenecek 43.4 milyar dolar geri çevrilmesi güç bir teklifti. Nitekim sonunda taraflar el sıkıştı. Fakat satın alım süreci devam ederken Musk acayip bir iddiayı ortaya attı.

Twitter ücretli olabilir mi? Elon Musk’tan çılgın fikir


Twitter ücretli olabilir mi? Elon Musk’tan deli fikir

Elon Musk ve kardeşi içinde geçen Twitter konuşmaları ortaya çıktı. Musk, Twitter’ı blockchain tabanlı bir yer haline getirmek istedi.

3. taraf şirketlerin yapmış olduğu araştırma sonucuna bakılırsa Twitter’da kendisine söylenenin 4 katı bot hesap bulunduğunu ve bu durumun ödenen meblağı direkt etkileyeceğini dile getirdi. Hatta Twitter yöneticilerinin kendisini kandırmaya çalıştıklarını söylemiş oldu.

Buna cevap olarak ise Twitter, Musk’ın anlaşmadan caymaya karar verdiğini ve 1 milyar dolarlık fesih bedeli ödememek için bu şekilde bir karacılık attığını söylemiş oldu. İplerin gerilmesinin arkasından taraflar soluğu mahkemede aldı.

Fakat Elon Musk’ın Twitter’ı hala satın almak istediği iddia edildi. Bugün ortaya çıkan sızıntılara bakılırsa hisse başına ödemeyi kabul etmiş olduğu 54.2 dolarlık teklifi tekrardan masaya koyarak antak kalma sağlamak istiyor. Organik bu durum Musk’ın işine yarayacak.

Zira ikili arasındaki ipler gerildikten sonrasında Twitter’ın hisseleri yüzde 18 oranında terfi etti. Ek olarak Twitter’ın Musk’a nedensiz fesih üzerine açmış olduğu dava da 17 Ekim’de görülecek. Dolayısıyla bu tarihten ilkin ikili içinde bir antak kalma sağlanabilir.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.