Elon Musk milyonlarca dolara bu NFT’yi satın aldı

26.02.2022
Elon Musk milyonlarca dolara bu NFT’yi satın aldı


Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk kripto dünyasındaki kartlarını bir kez daha kurnazca oynuyor olabilir. Tanınmış bir NFT koleksiyoncusuna bakılırsa, en üst düzey olduğu belirtilen Bored Ape NFT parçası isimsiz bir alıcıya satıldı.

Musk blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin sıkı bir destekçisi olsa da, yatırımcılar tarafınca NFT’lere olan rahatsızlığı biliniyordu. Bir tek iddialara bakılırsa Musk, son NFT satın alımında 600 Ethereum’a yakın para harcadı.

Elon Musk ve kardeşinin başı bu sefer Tesla hisseleriyle belada!


Elon Musk ve kardeşinin başı bu sefer Tesla hisseleriyle belada!

Geçen yıl Twitter’da yapmış olduğu anketin sonucuyla Tesla hisselerini satan Elon Musk, kardeşi ile birlikte soruşturmaya dahil oldu.

Elon Musk Bored Ape NFT satın aldı mı?

Geçen ay Tesla ve SpaceX’in kurucusu, kullananların NFT satın alımlarını profil resimleri olarak koymalarına olanak tanıyan yeni Twitter özelliğinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Musk, Twitter Blue için sunulan NFT profil resminin “can bunaltıcı” bulunduğunu söyleyerek yeni özelliği eleştirdi.

Deepak.eth takma adlı NFT koleksiyoncusu ise Twitter’da yapmış olduğu açıklamada, Elon Musk’ın kıymetli bir NFT satın aldığını iddia etti. 1837 numaralı Bored Ape NFT’nin anonim bir alıcıya satıldığına dikkat çeken Deepak.eth, bu alımın 569 ETH’ye (1,57 milyon dolar) gerçekleştiğini dile getirdi.

Bored Ape adlı NFT’leri satan kullanıcı, “690.420 ETH’nin elimde olacağını sanıyordum. Bir tek daha ucuza satıldı, (1837 numaralı NFT) Elon Musk’a gittiği sürece mutlu olacağım.” diye tweet attı. Bildirildiğine bakılırsa NFT, Moonpay-eth platformunda satıldı.

Değişik kripto analistleri de Musk’ın NFT’yi direkt yada dolaylı olarak satın almış olabileceğini iddia etti. Bir tek Musk tarafınca resmi bir doğrulama gelmediğini belirtmek gerekiyor.

Bored Ape Yacht Club koleksiyonunun meşhur adlar içinde popüler bulunduğunu söyleyebiliriz. Daha ilkin Eminem, Jimmy Fallon, Stephen Curry ve Mark Cuban şeklinde birkaç meşhur de bu koleksiyonda NFT alarak koleksiyona dahil olmuştu.

Yakın zamanlarda Justin Bieber, Instagram profilini Bored Ape NFT gönderisiyle güncelledi. Bieber, NFT’yi 1.29 milyon dolara satın aldı ve yalnız sekiz ay içinde en fazlaca işlem gören ikinci NFT oldu. Bir tek Elon Musk’ın NFT yaşamına girip girmediği neredeyse belirsiz.

Elon Musk tarafınca satın alınan NFT hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz. 


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.