Elon Musk mutsuz: Apple CarPlay, Tesla’da çalıştırıldı!

17.01.2022
Elon Musk mutsuz: Apple CarPlay, Tesla’da çalıştırıldı!


Yepyeni bir Tesla’nın en büyük sıkıntılarından biri, her ikisini de çalıştırabilmesine rağmen, Android Auto ve Apple CarPlay desteğinin olmamasıdır. CEO Elon Musk’a bakılırsa bu tür yazılımları eski yada yeni Tesla’lara getirmek için herhangi bir güncelleme olmayacak. Üçüncü taraf geliştirici topluluğu ise bu eksiklik için devreye girmeye karar verdi. Fazlaca uzun zaman ilkin, AAWireless projesini (kablolu […]

Yepyeni bir Tesla’nın en büyük sıkıntılarından biri, her ikisini de çalıştırabilmesine rağmen, Android Auto ve Apple CarPlay desteğinin olmamasıdır. CEO Elon Musk’a bakılırsa bu tür yazılımları eski yada yeni Tesla’lara getirmek için herhangi bir güncelleme olmayacak. Üçüncü taraf geliştirici topluluğu ise bu eksiklik için devreye girmeye karar verdi.

Fazlaca uzun zaman ilkin, AAWireless projesini (kablolu Android Auto’yu kablosuz hale getiren) başlatan geliştirici Emil Borconi, Google uygulamasını Tesla’da çalışır hale getirmek için bir çözüm bulmuştu. Mobil cihaza yüklenmiş hususi bir uygulama ve aracın etkin bağlantı noktası içinde bağlantı kurarak Android Auto’yu Tesla’ya yerleştirmek mümkündü. Uygulama son zamanlarda tesirinde bırakan bir halde iyileştirildi ve Android Auto sorunsuz çalışır hale geldi.

Tesla Cybertruck’ın çıkış tarihi ile ilgili yeni iddia!


Tesla Cybertruck’ın çıkış zamanı ile ilgili yeni iddia!

Tesla tarafınca 2019’da tanıtılan Cybertruck aracının çıkış zamanı hala gizemini konuyor. Bir tek mevzuyla ilgili bir iddia ortaya atıldı.

Tesla’ya Apple CarPlay iyi mi yüklenir?

Şimdi başka bir geliştirici, CarPlay’i Tesla’ya getirmenin fazlaca benzer bir yolunu yarattı. Michal Gapinski Twitter’da paylaşmış olduğu açıklamasında, Android Auto uygulamasının çalıştığına fazlaca benzer şekilde, arabanın tarayıcısına CarPlay yüklemeyi başardığını deklare etti.

Yakın tarihindeki bir rapora bakılırsa tüm konsept Raspberry Pi üzerine kurulu ve CarPlay UI’ın tarayıcı vasıtasıyla yüklenmesine müsaade eden hususi bir Android yapısına dayanıyor. Şimdiye kadarki deneyim hala birazcık uğraş gerektiriyor olsa da Twitter’da gösterilen video, uygulamanın direksiyon kontrollerini bile desteklediğini gösteriyor.

Tesla araç sahiplerinin bu hack’i ne zaman elde edebileceklerine dair bir açıklama yok. Fakat asla şüphesiz, bu şekilde bir işlevselliğin gelecekteki yazılım güncellemesi paketine dahil edileceğine dair bir işaret olmadığı için Tesla sahipleri bunu denetlemek istiyor.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.