Elon Musk mutsuz! Twitter alternatifi Hive Social için ilgi büyük

23.11.2022
Elon Musk mutsuz! Twitter alternatifi Hive Social için ilgi büyük


Twitter’ın CEO’su Elon Musk’ın tartışmalı yenilikleri ve çalışanlarıyla yaşamış olduğu problemlerden dolayı birçok kullanıcı Twitter alternatifi uygulamalara yöneldi. Son dönemde Twitter’a alternatif olan Mastodon, Post, Plurk, Parler, CounterSocial ve Hive Social benzer şekilde uygulamalar artış gösterdi. Bunlardan Hive Social’a ise son günlerde talep bir fazlaca arttı.

İki milyon kullanıcıya yaklaşan Twitter alternatifi uygulama

2019 senesinde Kassandra Pop tarafınca kurulan Hive Social, “Ben tamamımız için yaratıldım” diyerek anlaşılması kolay ve değişik bir arayüzü ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Twitter’dan sonrasında modellenen arayüzü, devlerle rekabet eden toplumsal ağlar içinde benzersiz olmasa da, erişim kolaylığı ve kendine özgü doğası, onu Mastodon benzer şekilde diğeri alternatiflere nazaran bir adım öne çıkartıyor.

Hive, bir milyon kullanıcıyı geçti

Kurucu Kassandra Pop, yeni toplumsal medya uygulamasının bir milyon kullanıcıyı geçtiğini ve iki milyon kullanıcıya doğru gittiğini duyurdu. Veri çözümleme şirketi Sensor Tower’daki verilere nazaran son günlerde hem ABD’de hem de internasyonal alanda popülaritesi arttı.

Kassandra Pop’a nazaran uygulama, Musk’ın toplumsal medya hizmetine getirmiş olduğu yeni yön sebebiyle platformdan ayrılmayı düşünenler için Twitter’a alternatif olarak yoğun ilgi görüyor.

Twitter’ın telif sistemi bozuldu! Netflix’e döndü


Twitter’ın telif sistemi bozuldu! Netflix’e döndü

Son dönemde adından sıkça söz ettiren Twitter’da acayip gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Twitter telif sistemi bozuldu.

Bir ekip toplumsal medya platformlarının en iyi unsurlarını tek bir platformda birleştiren Z kuşağı odaklı bir uygulama olan Hive Social, ABD App Store’da ilk yirmi uygulama içinde yer ediniyor. Ek olarak Sensor Tower uygulamanın ABD toplumsal ağ kategorisinde üçüncü sırada yer aldığını belirtti.

Tasarım açısından, büyük görüntüleri gönderi olarak paylaşma seçeneğiyle Instagram’a benziyor. Ek olarak profil sayfalarında çalacak bir şarkı seçebilmek benzer şekilde eski toplumsal ağların nostaljik özelliklerini de içeriyor.

Platformun içerik yönergeleri ek olarak nefret dolu konuşmayı, telif hakkı ihlalini ve daha fazlasını yasaklıyor. Hive yönetiminin ikazlarına nazaran, bu kurallara uymayan kullananların hesapları askıya alınabilir yada kapatılabilir.

Uygulamaya iyi mi kayıt olunur?

Toplumsal medya uygulamasına şuan için bir tek Android ve iOS‘ta mevcuttur. Masaüstü bilgisayarlardan erişilebilen web tabanlı bir sürümü nerede ise duyurulmadı. Kayıt işlemi ise oldukça basittir.

  • iPhone kullanıcısıysanız App Store’dan, Android kullanıcısıysanız Play Store’dan Hive Social’ı indirebilirsiniz.
  • Uygulamayı açın ve bir “Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayın.
  • “E-Posta ile kayıt olun” yada “Google ile kayıt olun” seçeneklerini görmüş olacaksınız.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonrasında sizden ilgi alanınıza nazaran seçim yapmanız istenecektir. Bu ilgi alanları keşfet kısmında görünecek.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.