Elon Musk, Trump’ın Twitter hesabını açacak mı? Şirket karıştı

12.04.2022
Elon Musk, Trump’ın Twitter hesabını açacak mı? Şirket karıştı


Şirket hisselerine ortak olduktan sonrasında Twitter’ı karıştırmayı başaran Elon Musk, şimdi de eski ABD Başkanı Donald Trump’a umut olabilir. Twitter’ın yönetim kuruluna katılmayacağını söyleyen Musk, Trump’ın hesabını tekrardan etken edebilir mi?

Trump fanatikleri, Elon Musk’ın Twitter’ın yönetim kurulundan geri çekilmesi sonrası hayal kırıklığına uğradı. Twitter’a ortak olduğundan beri Trump hakkında açıklama yapmayan Musk’ın, eski Başkanla arasının fena olmadığı biliniyor.

Elon Musk ve Twitter’ın arası durulmuyor: Hisselerde hızlı hareketlilik yaşandı!


Elon Musk ve Twitter’ın arası durulmuyor: Hisselerde süratli hareketlilik yaşandı!

Elon Musk’ın satın almasından sonrasında yükselen Twitter hisseleri, yönetim kuruluna girmemesinden sonrasında düştü! İşte detaylar…

Trump, Elon Musk yardımıyla Twitter’a geri geliyor iddiası

Tesla CEO’su Elon Musk, 4 Nisan tarihinde Twitter’dan yüzde 9,2’lik hisse aldı. Musk’In bu hamlesinden sonrasında toplumsal medya platformu hisseleri yüzde 25’ten fazla kıymet kazanmıştır. 73,5 milyonluk değerle Twitter’ın en büyük hissedarı olan Elon Musk, platformda birçok değişiklik yapmak istediğinin sinyallerini vermişti.

Hatırlayacağınız suretiyle Trump’ın hesabı, Twitter’ı Capitol vakalarını kışkırtmak için kullandığına dair endişeler sebebiyle 8 Ocak 2021’de askıya alınmıştı. Bu yüzden Musk firmanın yönetim kuruluna katılma planlarını açıkladığında, askıya alınan hesapların yanı sıra Trump’ın yasağının da geri çekileceği düşünüldü.

Bir tek Twitter CEO’su Parag Agrawal tarafınca meydana getirilen açıklamada, Musk’ın yönetim kuruluna katılmayacağı doğrulandı. Bu açıklama Dogecoin destekçilerinden Trump hayranlarını kadar binlerce kişiyi hayal kırıklığına uğrattı.

Elon Musk, Twitter yönetimine katılsaydı bile platformda değişiklik yapma hakkına haiz olmayacaktı. Daha ilkin bir Twitter sözcüsü, Musk’ın yönetim kurulu üyeliğinin karar alma için kafi olmadığını söylemişti.

“Politika kararlarımız, yönetim kurulu yada hissedarlar tarafınca belirlenmiyor ve herhangi bir politika kararını tersine çevirme planımız yok.”

trump truth social

Donald Trump’ın Twitter’a alternatif olarak piyasaya sürdüğü toplumsal medyası Truth Social, inişli çıkışlı duyurusundan bu yana yeni kullanıcı sayısında büyük kayıplar görüyor. İlk aşamada bir tek iOS kullanıcılarına sunulan toplumsal medya ağının tesirini yitirdiği düşünülüyor.

Peki ya siz Elon Musk tarafınca Trump’ın Twitter hesabı için bir hamle geleceğini düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda yada SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.