Elon Musk Twitter adı niçin değişti?

26.01.2023
Elon Musk Twitter adı niçin değişti?


Twitter’ı satın aldıktan sonrasında tüm radarını toplumsal medyaya çeviren Elon Musk, gene gündemde. Milyarder iş insanı, platformdaki görünür adını değiştirdi. Nerede ise yeni ismiyle ilgili olarak açıklamada bulunmamış olsa da, takipçilerinin dikkatinden kaçmadı.

Elon Musk’ın yeni Twitter adı: Mr. Tweet

Elon Musk’ın platformdaki adını değiştirerek “Mr. Tweet” haline getirmiş olduğu fark edildi. Kullanıcı adı hala @elonmusk olsa da, görünür adını değiştirmesi toplumsal medyada merak uyandırdı. Daha ilkin kendisini ifade özgürlüğü mutlakiyetçisi olarak adlandıran Musk, paylaşımlarıyla gündem yaratmaya devam ediyor.

Elon Musk, iş başarılarına ek olarak özgürlüğe önem vermesiyle de tanınıyor. Bir süre ilkin kendini ifade özgürlüğü mutlakiyetçisi ve “technoking” (değişen hızla gelişen teknolojinin kralı) olarak duyuru etmişti. Ek olarak kripto paralar ile ilgili paylaşım yapmış olduğu dönemlerde Dogecoin’e yönelik bazı unvanlar kullanmıştı.

Elon Musk, Twitter’ın reklam politikasından şikayetçi!


Elon Musk, Twitter’ın reklam politikasından şikayetçi!

Elon Musk, Twitter reklamları için ne dedi? Musk’ın açıklamasına gore Twitter’da reklam sayısı azaltılacak.

Mr. Tweet isminin kalıcı olup olamayacağını bilmiyoruz. Yalnız Musk’ın Twitter’dan sık sık komiklik içerikli paylaşımlar yaptığını ve şakayla karışık açıklamalarda bulunduğunu hatırlatmak lazım. Görünür adını Elon Musk’a çevirip çevirmeyeceği belirsiz.

Musk’ın daha ilkin yöneticilik görevini sevmediğine dair demeçler verdiğini de biliyoruz. Hatta bir açıklamasında, “Tüm sıfatlar temelde uydurma. Özetlemek gerekirse CEO, CFO baş hukuk müşaviri… Bunların hiçbir anlamı yok, hepsi uydurma unvanlar” demişti.

Twitter’ın son zamanlarda Blue aboneliğiyle uğraştığını biliyoruz. Firmanın yeni abonelik hizmeti Twitter Blue ile reklam sayısını azaltmak ve daha fazlaca kişiselleştirilmiş reklam görmek mümkün. Yalnız Musk’ın açıklamasına gore, yenilenen abonelikle birlikte “sıfır reklam” politikasına geçilecek.

Peki siz Elon Musk’ın yeni Twitter adı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.