Elon Musk ve SEC karşı karşıya: Tesla hissedarları kandırıldı mı?

10.03.2022
Elon Musk ve SEC karşı karşıya: Tesla hissedarları kandırıldı mı?


Tesla CEO’su Elon Musk ile ABD Menkul Kıymetler Borsası Güvenlik ve Değişim Komisyonu (SEC) içinde ipler gerildi. Bilinmiş olduğu suretiyle Twitter’ı son aşama etken şekilde kullanan iş insanı, kripto varlıklar dahil birçok mevzuda yapmış olduğu paylaşımlarla belirli aralıklarla gündeme geliyor. Geçtiğimiz yıllarda da yapmış olduğu acayip bir paylaşımla başı belaya giren Musk, kısa süre ilkin tehlikeli netice bir adım attı.

Elon Musk’tan sürücüleri endişelendiren açıklama!


Elon Musk’tan sürücüleri endişelendiren açıklama!

Tesla CEO’su Elon Musk, bir süre ilkin Twitter’dan otonom araç teknolojisinin yaygınlaşmasıyla trafik problemininin daha da artacağını beyan etti.

Elon Musk, SEC ile yapmış olduğu anlaşmayı sonlandıracak mı?

Hatırlanacağı suretiyle Elon Musk, 2018 senesinde Twitter’dan Tesla’yı borsadan çıkararak tüm hisselerini satın alacağını açıklamıştı. Bu kapsamda lüzumlu fonu bulduğunu ve yatırımcılara hisse başına 420 dolar teklif edeceğini açıklayan Musk, anlaşmanın gerçekleşmemesi üzerine SEC’in radarına girerek soruşturmalarla karşı karşıya kalmıştı.

Elon Musk, derhal sonrasında komisyon tarafınca Tesla hissedarlarını kandırmakla suçlandı. Bu aşamada daha büyük cezalarla karşılaşmak istemeyen iş insanı, firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı bırakmasının yanı sıra 20 milyon dolar ödemesi mevzusunda SEC ile anlaşmaya vardı.

Belirli aralıklarla SEC ile karşı karşıya gelen Elon Musk, kısa süre ilkin 2018’de meydana getirilen anlaşmanın iptal edilmesi için mahkemeye başvurdu. Musk’ın iddialarına gore komisyon, Tesla’nın finansal açıdan problem yaşamış olduğu bir dönemde milyonlarca dolarlık bir antak kalma için kendisine baskı yapmış oldu.

Elon Musk, komisyonun iddialarının aksine Tesla hissedarlarını kandırma benzer halde bir niyetinin hiçbir zaman olmadığını, o dönemde lüzumlu fonu bulduğunu ve tüm hisseleri satın almayı hakkaten istediğini belirtti.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler Borsası Güvenlik ve Değişim Komisyonu ile yapmış olduğu anlaşmayı iptal edebilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.