Elon Musk’ın dünyanın en zengin insanı olmasının sırrı ortaya çıktı!

18.04.2022
Elon Musk’ın dünyanın en zengin insanı olmasının sırrı ortaya çıktı!


Tesla ve SpaceX CEO‘su Elon Musk, son zamanlarda yapmış olduğu açıklamalar ve paylaşımlarla adından sıkça söz ettiriyor. Pazartesi günü Musk, konuşma organizatörü TED başkanı Chris Anderson ile bir video röportaj yapmış oldu.

Röportajda yapmış olduğu açıklamalarla dikkat çeken Musk, kurduğu ve yönettiği şirketlerin bir “yardımseverlik” bulunduğunu belirtti. Bu sayede insanlığın geleceğini daha iyi hale getirmeye çalıştıklarını söylemiş oldu. İşte detaylar!

Haluk Levent’ten Elon Musk için yardım çağrısı!


Haluk Levent’ten Elon Musk için yardım çağrısı!

Ahbap Derneği Genel Başkanı meşhur sanatçı Haluk Levent, evi olmadığını söyleyen Elon Musk için yardım çağrısında bulunmuş oldu.

Elon Musk, şirketleriyle insanlara yardım ediyor

TED Başkanı Chris Anderson, Musk’a milyarder hayırseverliği hakkında ne düşündüğünü sordu. Bunun üzerine Elon Musk, “İyiliğin algılanması yerine gerçekliğini önemsiyorsanız, yardımseverlik son aşama zor olsa gerek.” dedi ve şunları ekledi: “SpaceX, Tesla, Neuralink, The Uninteresting Corporate yardımseverliktir. Yardımseverlik insan sevgisidir diyorsanız, yardımseverliktir.”

Musk, elektrikli araç üreticisi Tesla‘nın ‘sürdürülebilir enerjiyi hızlandırdığını’ ve uzay araştırma şirketi SpaceX‘in ise oldukca gezegenli bir türle insanlığın uzun süre hayatta kalmasını sağlamaya çalıştığını da belirtti.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/04/Elon-Muskin-dunyanin-en-zengin-insani-olmasinin-sirri-ortaya-cikti-2.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Aynı şekilde Musk’ın açıklamasına nazaran, beyin mikroçip şirketi olan Neuralink, yapay zekayla beyin yaralanmalarını ve varoluşsal riski çözmeye destek olmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra, bir tünel kazma şirketi olan Boring Company‘nin de bir oldukca insanoğlunun problemi olan trafiği çözmeye çalıştığını söylemiş oldu.

Elon Musk’ın şirketleri, insanlığa yararlı ürünler ve hizmetler olarak sunmasına rağmen, hiçbir şekilde kar amacı gütmüyor. Bloomberg Milyarderler Endeksi‘ne nazaran bu kuruluşlar, tahmini olarak 251 milyar dolarlık servetiyle Musk’ın dünyanın en zengin insanı olmasında etkili oldu.

Tüm bunların yanı sıra Elon Musk, 2021’de BM’nin Dünya Gıda Programı direktörünün 6 milyar dolarlık bağışın küresel açlığı azaltabileceği iddiasına da meydan okudu. BM’nin yapmış olduğu matematiği kanıtlayabilmesi karşısında Tesla hissesini satacağını ve ‘yapacağını’ söylemiş oldu.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.