Elon Musk’ın jetini takip eden genç parasız Tesla’yı geri çevirdi

05.02.2022
Elon Musk’ın jetini takip eden genç parasız Tesla’yı geri çevirdi


Elon Musk’ın hususi jetini takip eden Twitter hesabıyla meşhur olan 19 yaşındaki Jack Sweeney, hesabı kapatmak için parasız bir Tesla almaya hak kazanmıştır. Bir tek Musk’ın genç hayranı, bu teklifi gerekçeli bir halde reddetti.

Jack Sweeney daha ilkin Tesla CEO’sunun 5.000 dolarlık hesap kapatma teklifini reddetmiş ve hesabı silme karşılığında Musk’tan parasız bir Tesla alabileceğini söylemişti. Bir tek Sweeney bu kararından da vazgeçmiş şeklinde görünüyor.

Elon Musk’ın teklifini beğenmeyen genç daha fazla para istedi


Elon Musk’ın teklifini beğenmeyen genç daha fazlaca para istedi

Hususi jetini takip eden gence bunu durdurması karşılığı 5 bin dolar teklif eden Elon Musk, acayip bir cevap aldı.

Musk’ın jetini takip eden genç için parasız Tesla teklifi

Otomobil kiralama şirketi olan Autonomy’nin CEO’su Scott Painter, Musk’ın jetini takip eden gence, hesabını silmesi halinde Tesla Model 3 aboneliği teklif etti. Wall Street Journal tarafınca ortaya çıkarılan teklifin üç senelik bir kiralama aboneliği olduğu bildirildi. Sweeney ise abonelikle ilgilenmediğimi söyleyerek teklifi kabul etmedi.

The Journal ile yapmış olduğu röportajda Sweeney aslen kiralık bir Tesla teklifini geri çevirdiğini dile getirdi. “Kendi arabamı isterim. Üç yıl sonrasında geri vermek zorunda kalmak istemiyorum. Gerçek bir Tesla’m olsaydı hesabı kapatırdım.” dedi.

19 yaşındaki genç tarafınca yürütülen jet takip hesabı, her insana açık hava trafik verilerini izleyen botlar kullanıyor. Hesabı silmek için Musk’tan 5.000 doları geri çevirdikten sonrasında Sweeney, teklifi reddettiğini şundan dolayı hesabı yönetmekten almış olduğu tatminin 5000 dolardan daha fazlaca bulunduğunu söylemiş oldu.

Elon Musk, gizlilik ve güvenlik şeklinde nedenlerden dolayı Jack Sweeney’den kendisini takip etmeyi bırakmasını istemiş ve bunun için 5 bin dolar teklif etmişti. Genç ise Musk’ın teklifini azca bularak 50 bin dolar ya da parasız bir Model 3 istediğini ifade etmişti.

İşleri birazcık daha büyütme sonucu aldığını belirten genç, Elon Musk şeklinde milyarderlerin hususi jetlerini an be an takip edilmesine olanak elde eden yeni bir platform için kolları sıvadığını duyurdu. Şimdi ise sırada Bill Gates ve Jeff Bezos şeklinde adların bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Musk’ın jetini takip eden genç hakkında görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.