Elon Musk’ın jetini takip eden genç, Twitter için harekete geçti

15.04.2022
Elon Musk’ın jetini takip eden genç, Twitter için harekete geçti


Elon Musk’ın hususi jetini takip ederek Twitter’dan paylaşan genç, milyarderin Twitter’ı satın alma teklifinden endişeli benzer şekilde görünüyor. Musk tarafınca jetinin takip edilmemesi için uyarılan ve para teklifini reddeden Jack Sweeney için yolun sonu gelmiş olabilir.

Elon Musk Twitter’ı alamazsa ne yapacak? Oyun oynamıyorum tehdidi


Elon Musk Twitter’ı alamazsa ne meydana getirecek? Oyun oynamıyorum tehdidi

Elon Musk ve Twitter arasındaki ikilem büyümeye devam ediyor. Twitter’ın tamamını almak isteyen Musk başarısız olursa ne meydana getirecek?

Elon Musk’ın jetini takip eden gencin Twitter’ı kapatılacak mı?

Jack Sweeney daha ilkin Tesla CEO’su Elon Musk’ın 5000 dolarlık hesap kapatma teklifini reddetmiş ve parasız Tesla karşılığında hesabı silebileceğini söylemişti. Bir tek Elon Musk Twitter’ı alırsa, Tesla’ya haiz olamadan hesabı kapanabilir.

Elon Musk’ın Twitter’ı alması durumunda hesabını kapatacağını düşünen 19 yaşındaki Jack Sweeney, paylaşmış olduğu son tweette “Oh hayır” diyerek endişesini gösterdi. Sweeney bunu takip eden diğeri açıklamasında ise, “Muhtemelen Twitter için iyi benim için kötü (olacak)” şeklinde konuştu.

Elon Musk’ın Jeti” isminde hesabın halihazırda 400 binden fazla takip edeni bulunuyor. Haziran 2020 senesinde oluşturulan hesap, aslen Elon Musk’ın jetini takip eden botlar tarafınca yönetiliyor. Sweeney, Musk’ın jetini bu botlar vasıtasıyla izlediğini söylemiş oldu.

Elon Musk’ın hususi jetine ilişkin paylaşımları Twitter’dan oluşturan genç, milyarder ismin toplumsal medya platformunu satın alma teklifiyle ilgili olarak Insider’a açıklamalarda bulunmuş oldu. Sweeney verdiği demeçte, “Hakkaten isterse benim hesabımı kapatabilir. Şaşırtıcı olmaz. Sonuçta bu Elon Musk, Twitter’ın nüktedan adı” dedi.

Ocak ayında Sweeney’e ulaşan ve 5000 dolar teklif eden Tesla CEO’su, bu durumun “güvenlik problemi haline geldiğini” dile getirmişti.

Toplumsal medya dünyasının yeni fenomeni haline gelen Elon Musk, şok bir adım atarak Twitter’ın tamamını satın almak istediğini duyurmuştu. Twitter’a averaj 43 milyar dolarlık teklif oluşturan Musk için neredeyse karar çıkmadı.

Peki ya sizce Elon Musk’ın jetini takip eden gencin Twitter hesabına ne olacak? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.