Elon Musk’tan heyecanlandıran Cybertruck paylaşımı

26.01.2022
Elon Musk’tan heyecanlandıran Cybertruck paylaşımı


Tesla’nın 2019 senesinde yenilikçi tasarımıyla tanıttığı Cybertruck için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Yüzde 100 elektrikli bu kamyonetin 2021’in sonunda tam ölçekli üretime girmesi bekleniyordu. Yalnız derhal sonrasında bu tarih 2022’nin başına ertelenmişti. Kısa süre ilkin bir kez daha erteleme sonucu alan Tesla, Cybertruck’un üretimini 2023 yılına kaydırmıştı.

İsmini vermek istemeyen bir kaynak mevzuyla ilgili Reuters’e yapmış olduğu açıklamada, Tesla’nın elektrikli kamyoneti daha rekabetçi kılacak özellikler üstünde çalıştığını ve bunların tamamlanması için firmanın zamana ihtiyacı bulunduğunu dile getirdi. Ortaya çıkan bu haberlerin peşinden Elon Musk, Cybertruck ile ilgili sessizliğini toplumsal medya hesabında bozdu.

Elon Musk yine iş başında: Flaş Dogecoin paylaşımı geldi


Elon Musk gene iş başlangıcında: Flaş Dogecoin paylaşımı geldi

Elon Musk, Dogecoin paylaşımlarına bir yenisini ekledi. Paylaşımın ardında kripto para, bir süreliğine hareketlendi.

Elon Musk, Cybertruck ile tur attı

Tesla CEO’su, elektrikli kamyonetin son prototipiyle şirketine Teksas’taki fabrikası çevresinde tur attığını söylemiş oldu. 71,5 milyon takipçili Twitter hesabında paylaşımı icra eden Elon Musk, yaşamış olduğu deneyimi şu ifadelerle duyurdu: “Giga Teksas çevresinde son olarak Cybertruck prototipini kullandım. Muhteşem bir şey!”

Kamyonetin yeni halinde kapı kolu yok

Geçtiğimiz günlerde, Cybertruck ön siparişi veren müşteriler tarafınca oluşturulan bir fan sitesi elektrikli kamyonetin yeni haline ilişik görüntüler paylaştı. Fotoğrafa bakıldığında göze çarpan en büyük detay; Cybertruck’un kapı kollarının ortadan kaldırılması oldu. 2019’da tanıtılan prototip modelde yer edinen fizyolojik kapı kolları yeni modelde yer almıyor.

elon musk cybertruck
Cybertruck’un sızdırılan yeni prototipi

Bu da aracın tıpkı Model X’teki benzer halde dijital anahtarlar ile açılıp kapanacağı ihtimallerini akıllara getiriyor. Eğer iddialar gerçek olursak, Cybertruck’ta sahibi araca yaklaştığında anahtarlığını yada akıllı telefonunu otomatikman tanımlayan bir sistem kullanılacak.

Öte taraftan yeni görüntülerde aracın jantları, Tesla Model 3’ünküne bir fazlaca benziyor. Hepsi Cybertruck’un diğeri Tesla araçlardan minik izler taşıyacağı anlamına gelse de neredeyse resmi olarak doğrulanmadığı için kati gözüyle bakmıyoruz. Aracın nihai tasarımı üretim bandından çıktığında belli olacak.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.