Elon Musk’tan münakaşa yaratacak petrol açıklaması

05.03.2022
Elon Musk’tan münakaşa yaratacak petrol açıklaması


Rusya’nın Ukrayna işgali sonrasında brend petrol artış göstermeye başladı. Mevzu hakkında açıklama oluşturan Elon Musk, sürdürülebilir enerjinin petrol ve gaz ihracatını telafi edemeyeceğine değindi.

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olarak nitelendiriliyor. Geçtiğimiz yıl averaj 1 milyon elektrikli araç teslim eden şirket, 1 trilyon dolar piyasa değerine haiz. Gelirini sürdürülebilir enerjiden elde eden şirket, geleceğin bu yönde şekilleneceğinin altını çiziyor.

Elon Musk Rusya ile fena dalga geçti


Elon Musk Rusya ile fena dalga geçti

Elon Musk, Rusya Uzay Ajansı Şefinin açıklamasını ti’ye aldı. ABD’ye ‘süpürgeyle’ uçma tavsiyesi veren Rusya’ya Musk’tan yanıt geldi.

Elon Musk: “Sürdürülebilir enerji çözümleri kafi değil.”

Rusya ile yaşanmış olan kriz sebebiyle başta enerji sektörü olmak suretiyle birçok alanda dünya genelinde kriz meydana geldi. Petrol fiyatlarının artmasıyla ortaya çıkan benzin ve mazot problemi, birçok ülkeyi derinden etkiledi.

Elon Musk, petrol açıklaması ile gündeme geldi.

Elektrikli araçlar, her ne kadar alternatif enerji kaynaklarından beslense de neredeyse beklentileri karşılayamıyor. Birçok ülkenin organik gaz ve kömürden elektrik ürettiği göz önünde bulundurulduğunda, fosil yakıtların günümüzdeki önemi daha iyi anlaşılıyor.

Rusya krizi ile ilgili Twitter üstünden açıklama oluşturan Musk, “Yapacağım açıklama muhtemelen Tesla’yı negatif etkileyecek. Bir tek sürdürülebilir enerji çözümleri, Rusya’nın petrol ve gaz ihracatını telafi etmek için neredeyse kafi değil.” ifadelerine yer verdi.

Dünyanın Rusya tarafınca sağlanan doğalgaza büyük oranda bağımlı bulunduğunu belirten Musk, Avrupa’da artan enerji fiyatlarına dikkat çekti. Musk, geçtiğimiz yıl Teksas’ta bulunan Starhip tesislerinin yakınında organik gaz arama emek vermesi başlatacaklarını duyurdu. Ek olarak Musk, geçen yıl bir podcast’te Joe Rogan’a “Petrol ve gaz endüstrisini şeytanlaştırma taraftarı değilim. Fosil yakıtları uzun süre yakmamız gerekecek. Sual, sürdürülebilir bir enerji geleceğine ne oranda geçeceğimizdir?” dedi.

Elon Musk tarafınca meydana getirilen petrol açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.