Elon Musk’tan Tesla’yı göz ardı eden Joe Biden’a sert cevap!

02.03.2022
Elon Musk’tan Tesla’yı göz ardı eden Joe Biden’a sert cevap!


Otomotiv sektöründeki değişimin öncülerinden biri olarak kabul edilen Tesla, fazlaca yakında devletimizde de etkinlik göstermeye başlayarak etken olduğu ülke sayısını artırmaya hazırlanıyor. Elektrikli motorlara haiz araçları ile sektörde önemli başarılara imza atan şirket, senelerdir bu alanda boy gösteren birçok otomobil üreticisine de esin deposu oldu.

Tesla, belirli aralıklarla tepki çeken vakalarla gündeme gelse de, otomotiv sektörü için büyük öneme haiz diyebiliriz. Bir tek görünüşe bakılırsa ABD başkanı Joe Biden, aynı şekilde düşünmüyor. Hatta kısa süre ilkin elektrikli otomobillerle ilgili bir toplumsal medya paylaşımı oluşturan ve Tesla’yı göz ardı eden Biden’a firmanın CEO’su Elon Musk’tan sert bir cevap geldi.

Elon Musk’ın jetini takip eden genç Putin’in peşine düştü


Elon Musk’ın jetini takip eden genç Putin’in peşine düştü

Elon Musk’ın jetini takip eden genç Putin tarafınca kullanılan jetlerin peşine düştü. Genç isim, Rus oligarklarını Twitter’dan paylaşacak.

Elon Musk ile Joe Biden içinde ipler daha da gerildi

ABD başkanı Joe Biden, geçtiğimiz saatlerde Twitter üstünden elektrikli otomobil sektöründe meydana getirilen yatırımlar ve sağlanan istihdamlar ile ilgili bir paylaşım yapmış oldu. Gönderide ABD’li üreticilerden Ford ve GM’nin bu alandaki son durumundan bahseden Biden, acayip bir halde Tesla’yı göz ardı etti.

Elon Musk Joe Biden
Elon Musk – Joe Biden

Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı;

Ford, elektrikli araçlar üretebilmek için 11 milyar dolar yatırım yapıyor ve ülke genelinde 11.000 kişiye istihdam yaratıyor.

GM, tarihindeki en büyük yatırımı yapıyor: Elektrikli araçlar üretebilmek için 7 milyar dolar yatırım yapıyor ve Michigan’da 4.000 kişi için iş imkanı sağlıyor.

Söz mevzusu gönderi, bazı kesimlerin tepkisini çekerken Tesla CEO’su Elon Musk’tan da yanıt gecikmedi. Pek iyi anlaşamayan ikilinin arasındaki ipler son vakayla birlikte iyice gerildi.

Elon Musk, Joe Biden’a şu ifadelerle cevap verdi;

Tesla, elektrikli araçlar üretmek için ABD’de 50.000’den istihdam yarattı. Ek olarak GM ve Ford’un iki katından fazla yatırım yapıyor. (Bu Twitter hesabını denetim eden kişinin bilgisine)

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Joe Biden, hakkaten Tesla’yı göz ardı ediyor olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.