Emilia Clarke: Beynimin bir kısmı yok

19.07.2022
Emilia Clarke: Beynimin bir kısmı yokİngiliz yıldız Emilia Clarke, yaşamış olduğu sıhhat problemininin peşinden hâlâ konuşabiliyor olmasının mucize bulunduğunu söylemiş oldu.


Emilia Clarke: Beynimin bir kısmı yok

2011-2019 yılları aralığında gösterilen dünyaca meşhur Game of Thrones’ dizisinde yaşam verdiği ‘Daenerys Targaryen’ karakteriyle hafızalarda yer eden İngiliz oyuncu Emilia Clarke (35), geçirdiği iki beyin anevrizması sonrası yaşadıklarını söyledi.

“Konuşabilmem bile mucize”

2011 ve 2013’te iki kez beyin anevrizması geçirip ameliyat olan Clarke, “Beynimin ufak bir kısmını kaybettim. Düşününce fazlaca gülünç geliyor fakat benim konuşabilmem bile mucize. Bu tür bir tehlikeyi atlatan fazlaca azca sayıda insandan biriyim” dedi.

Emilia Clarke: Beynimin bir kısmı yok #1

Beyin hasarı yaşayan gençleri desteklemeyi amaç edinen ‘SameYou’ adlı bir yardım derneği kuran 35 yaşındaki yıldız, artık beyninde neler olup bittiğini merak etmekten vazgeçtiğini belirterek, “Yaşadıklarımdan eskisi kadar etkilenmiyorum. Devamlı iyi bir hafızam vardı, oyuncu olarak en mühim yeteneğim bu. Bu süreçte bunu sürekli olarak kontrol ettim ve kaybetmekten fazlaca korktum” ifadelerini kullandı.

Emilia Clarke: Beynimin bir kısmı yok #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.