En Çok Tercih Edilen Linux Hosting Nedir? *2021

02.08.2020
En Çok Tercih Edilen Linux Hosting Nedir? *2021

En Çok Tercih Edilen Linux Hosting nedir hiç merak ettiniz mi? Linux Hosting, MySQL veritabınındaki ihtiyaçları PHP yazılımı ile birlikte en iyi şekilde karşılayan hosting paketleri olarak karşımıza çıkıyor. Linux Web Hosting paketleri, günümüzde en fazla tercih edilen paketlerin başında yer alıyor. Sebebi ise diğer sistemlere göre daha verimli sonuç vermesi olarak görülüyor.

Linux Web Hosting paketlerinin kullanımının artmasında çok önemli bir sebep var. Ülkemizde ve dünyada WordPress kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Wordpres siteleri de PHP yazılımına sahip MYSQL tabanında verilerini depoluyor. Bu yüzden dolayı da WordPress alt yapısını en iyi şekilde destekleyen paketler, Linux paketler diyebiliriz.

Linux Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Linux web hosting paketi alacaksanız, ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey; içerisinde barındırdığı web sitesi sayısıdır. Projenizin büyüklüğüne göre ve web site sayınıza göre uygun paketi seçmelisiniz. Tabi, trafik boyutu, disk boyutu, e-mail hesap sayısı ve sunucu alt yapısını ayrıntılı bir şekilde incelemenizde fayda var. Bahsettiğim bu hususlar hosting satın alma işleminde büyük etkiye sahiptir.

en-cok-tercih-edilen-linux-hosting

Linux Hosting Neden Tercih Edliyor?

Eğer, WordPress alt yapısında bir site açmak istiyorsanız ve bu web sitesinden çok daha yüksek performans alabilmek istiyorsanız Linux Web Hosting paketlerini tercih etmelisiniz. Üstelik, Linux ile birlikte uyum sorunu da yaşamayacaksınız.

Ayrıca, güvenli sunucu olması ile de tercih sebebidir. Tabi, diğer sistemler göre daha uygun bir fiyatta olması da seçime etki edebilir. Linux hosting ile birlikte JavaScript, MySQL, Java  ve Flash çalıştırmanız da mümkün.

en-cok-tercih-edilen-linux-hosting

Linux Hosting İle Windows Hosting Arasındaki Farklar Neler?

Projenizin amacı ve büyüklüğüne göre hosting seçiminde bulunabilirsiniz. Eğer, e-ticaret ve blog tarzında bir projeniz var ise mutlaka Linux hostingi kullanmalısınız. Basit arayüzü ve WordPress’e tam entegre olması ile birlikte size kolaylık sağlayacaktır.

Ancak, şirket bünyesinde büyük bir proje yapacaksanız bu bağlamda Windows Hosting kullanmanızda fayda var. Exchange ve Sharepoing kullanıcı olarak da tercih edilen Windows Hostingler, Microssoft yazılımlı programlar için birebirdir.

 

Kaynak: En Çok Tercih Edilen Linux Hosting nedir?  – Webhane.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir