En fazlaca indirilen mobil oyunlar belli oldu

12.08.2022
En fazlaca indirilen mobil oyunlar belli oldu


Mobil sektörün önemli çözümleme araçlarından Sensor Tower, temmuz ayının en fazlaca indirilen mobil oyunlar listesini paylaştı. Raporda Stumble Guys, Apex Legends Mobile ve Garena Free Fire şeklinde keyifli yapımlar öne çıkarken, bir döneme damga vuran Subway Surfers da dikkat çekti.

En fazlaca indirilen mobil oyunlar sıralaması – Temmuz 2022

Sensor Tower, temmuz ayının en fazlaca indirilen mobil oyunlarını deklare etti. Rapora nazaran geçtiğimiz ayın birincisi Kitka Games tarafınca geliştirilen Stumble Guys oldu. 30.5 milyon indirme alan mobil oyuna en fazlaca ilgi gösteren ülkeler yüzde 19,4 ile Endonezya ve yüzde 10,4 ile ABD oldu.

En çok indirilen mobil oyunlar
En fazlaca indirilen mobil oyunlar

Listenin ikinci esnasında Kiloo ve SYBO Games tarafınca geliştirilen ve bir döneme damga vuran Subway Surfers yer ediniyor. 26.2 milyon indirme alan efsaneleşmiş oyunu en fazlaca indiren ülkelerse yüzde 15 ile Hindistan ve yüzde 10,3 ile Brezilya oldu. Öte taraftan son üç haftadır genel sıralamada en üstteydi, yalnız geçtiğimiz ay bu son buldu ve ikinci sıraya geriledi.

Küresel mobil oyun sektörü, Haziran 2022’de App Store ve Google Play Store’da 4,8 milyar indirme sayılarına ulaştı. Geçtiğimiz senenin aynı dönemine nazaran yüzde 1,5 oranında artış yaşadı. Haziran ayında mobil oyunlara en fazlaca ilgi gösteren ülke ise 784 milyon indirme ile toplam yüklemelerin yüzde 16,2’sini oluşturan Hindistan oldu. ABD, yüzde 8,6 ile ikinci ve Brezilya ise yüzde 8,5 ile üçüncü rahat kendine yer buldu.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce mobil oyun sektörünün gidişatı yukarıdaki raporlar göz önüne alındığında iyi mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.