En iyi kameraya haiz telefonlar (2022)

17.01.2022
En iyi kameraya haiz telefonlar (2022)


Fotoğraf makineleri, zaman içinde büyük değişim ve gelişim gösterdi. Eski ampullü, siyah beyaz çekim gerçekleştiren cihazlardan, günümüzün DSLR ve aynasız modellerine kadar kim bilir binlercesi bu yolculuğun bir parçası oldular. Fakat günümüzde piyasaya sürülen üst segment en iyi kameraya haiz akıllı telefonlar artık yavaş yavaş bu büyük makinelerin yerini almaya başladı.

Bulut yedeklemeye rakip: 18 TB’lik USB geliyor!


Bulut yedeklemeye rakip: 18 TB’lik USB geliyor!

UNITEX tarafınca geliştirilen dünyanın ilk USB 3.0 destekli teyp sürücüsü UNITEX USB LTO-9 ile tanışın!

En iyi kameraya haiz akıllı telefonlar

Listemizi oluştururken globalde ve vatanımızda satışı olmayan modelleri dahil etmedik. Ek olarak bu akıllı telefonların video kayıt özelliklerine ve öz çekim performanslarına bakmaksızın yalnızca ana kameralarının fotoğraf çekimini göze alarak bir sıralama gerçekleştirdik.

Aslen listemize üst sıralardan dahil etmek istediğimiz Huawei P50 ailesi, Google Pixel 6 modelleri ve Xiaomi 12 Pro şeklinde pek oldukca aygıt mevcut. Fakat bu biçim şeyleri belirtmiş olduğumuz şeklinde vatanımızda resmi olarak satışı olmadığı yada nerede ise başlamadığı için dahil etmedik. Yalnız diğeri modellerin de oldukça rekabetçi bulunduğunu söyleyebiliriz.

iPhone 13 Pro Max

Apple’ın bu yıl tanıttığı ve bilhassa lenslerinin büyüyen boyutuyla gündeme gelen aleti iPhone 13 Pro Max kamera mevzusunda öne çıkan cihazlar içinde yer ediniyor. 12 Megapiksel çözünürlüğe haiz olan arka kamerası Sensor-shift OIS ve HDR şeklinde pek oldukca özelliği bununla birlikte getiriyor.

Buna ek olarak F1.5 diyafram açıklığına haiz olan geniş açı ana kamerası LiDAR sensöründen derinlik algılaması mevzusunda büyük destek alıyor. Ek olarak 3x optik yakınlaştırma yapabilen 12 Megapiksel tutarındaki F2.8 tutarındaki telefoto lensi ve gene 12 Megapiksellik 120 aşama açı sunan bir ultra geniş açı kamerayla birlikte geliyor.

Ürünü buradaki bağlantıya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung bir kaç senedir üstünde çalmış olduğu lens ve sensörünü S21 Ultra modeline entegre ederek kamera anlamında kullanıcılarını memnun etti. Aygıt 108 Megapiksel, 1/1.33 İnç sensör boyutuna haiz F1.8 tutarındaki HDR ve OIS ana kamerasıyla öne çıkıyor.

Buna ek olarak da Lazer Otomatik Odaklama (Laser Auto Focus-LDAF) sistemi yardımıyla kadraj değişimine oldukça süratli tepki verebiliyor. Ek olarak 12+10+10 şeklinde 3 kamerası daha bulunuyor. Bu sayede hem 3x ve 10x optik yakınlaştırma hem de geniş açı çekim imkanı sunuyor.

Ürünü buradaki bağlantıya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Huawei P40 Pro

Huawei’nin P50 Pro modelinin 2022’nin ilk çeyreğinde vatanımızda satışa çıkacağı söyleniyor. Yalnız o zamana kadar selefi listedeki yerini koruyor. P40 Pro modeli F1.9 diyafram açıklığına haiz 50 Megapiksel lensi, 1/1.28 İnç boyutundaki sensörü ve OIS ile EIS desteği bir arada karşımıza çıkıyor.

Buna ek olarak cihazın 1/1.54 sensör boyutu ve F1.8 diyafram açıklığı olan 40 Megapiksel Fazladan geniş açılı kamerası bulunuyor. Ek olarak P40 Pro’da F3.4 tutarındaki 12 Megapiksel telefoto kamerası ve TOF (Time of Flight) 3D sensör desteği de bulunuyor.

Ürünü buradaki bağlantıya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Oneplus 9 Pro 5G

OnePlus 9 Pro, Snapdragon 888 işlemcisinin yanı sıra 8 GB ve 12 GB RAM alternatifleriyle geliyor. Depolama tarafındaysa, konfigürasyona nazaran 128GB ve 256GB olanı seçebiliyorsunuz. Cihazda dörtlü arka kamera dizilimini görüyoruz. 

50 Megapiksel ana kameraya; 48 Megapiksel geniş açılı ve OIS destekli lens, 8 Megapiksel telefoto ve 2 Megapiksel mono beraber rol alıyor. Ek olarak aygıt fotoğraf çekimi mevzusunda tanınmış olan Hasselblad markası ile ortak üretilen lensleri kullanıyor.

Ürünü buradaki bağlantıya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Xiaomi Mi 11T Pro

Xiaomi’nin Mi 11 Ultra ve yeni tanıttığı 12 ailesini şu anda piyasada bulmak bir fazlaca zor. Dolayısıyla ikimiz de onları aratmayacağını düşündüğümüz Mi 11T Pro’yu listemize dahil ediyoruz. Amiral gemisi aygıt 5 nm yapınış süreci ile üretilen Snapdragon 888‘den güç alıyor.

Mi 11T Pro’nun arka tarafında 3’lü dizilime haiz bir kamera adası görüyoruz. 108 Megapiksel ana kamerayla gelen cihazda, 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 5 Megapiksel telemakro kamera bulunuyor. Ek olarak ana kamerası 8K çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor.

Ürünü buradaki bağlantıya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Samsung Galaxy Z Fold3

Günümüz teknolojisinde katlanabilir akıllı telefonlar artık giderek popülerleşiyor. Yakın gelecekteyse piyasadaki pazar paylarını büyüterek, raflardaki her 3 telefondan biri olmayı hedefliyorlar. Dolayısıyla ikimiz de listemize Samsung’un 3. jenerasyon Fold modeli olan Galaxy Z Fold3 5G’yi dahil ettik.

Cihazın ana kamerası F1.8 diyafram açıklığına, HDR ve OIS desteğine haiz 12 Megapiksellik bir kamerayla birlikte geliyor. Modelin diğeri kameraları da tıpkı Apple’ın iPhone 13 Pro Max modelinde olduğu şeklinde 12+12 Megapiksellik bir dizilimle bizleri karşılıyor. Bunlar 2X optik zoom ve fazladan geniş açı kameraları.

Naturel bu aşamada eğer bir katlanır telefon arayışındaysanız, Huawei’nin Mate Xs modeline de bakmanızı öneriyoruz. Şirket bu modelinde de tıpkı P serisinde olduğu şeklinde Leica ile bir ortaklık içinde ürünü geliştiriyor. Yalnız biz 3. jenerasyon olması sebebiyle daha stabil ve oturmuş bir tasarıma haiz bulunduğunu düşündüğümüz için bu aşamada listemize Galaxy Z Fold 3’ü ekledik.

Ürünleri buradaki bağlantıya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu akıllı telefonların kameraları fotoğraf makinelerine rakip olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir