En iyi performans gösteren teknoloji şirketi belli oldu

29.12.2021
En iyi performans gösteren teknoloji şirketi belli oldu


Pandemi koşullarında kimi zaman zor bir dönemden geçen, süre zamansa yüz güldüren paralar kazanan teknoloji şirketleri, 2021 yılını dolu dolu geçirdi. Yeni teknolojiler, sayısız ürünler ve çip ve sağlık sıkıntıları ile geçen senenin son günlerine gelindiğinde ise bu senenin en iyi performans sergileyen şirketi açıklandı.

Telefon üreticilerinin kucak dolusu telefon tanıttığı, toplumsal medya şirketlerinin birbirini sık sık yansılamak etmiş olduğu, web sitelerinin ve medya şirketlerinin pandemi sebebiyle sık sık ziyaret edilmiş olduğu 2021 senesinde hisse bazında en başarıya ulaşmış olan şirket birçok kişinin tahminini doğruladı.

Rusya’dan Google’a büyük ceza!


Rusya’dan Google’a büyük ceza!

En büyük teknoloji şirketlerinden Google, Rusya devleti tarafınca yasaklı içeriklerin kaldırılmadığı sebebiyle para cezasına çarptırıldı.

Önder Google’ı bünyesinde bulunduran Alphabet

Her ne kadar bol miktarda sıkıntılı bir yıl olsa da büyük firmalar gelirlerini korumayı ve hatta arttırmayı başardı. Meydana getirilen araştırmada 2021 yılının en iyi performans gösteren şirketi Alphabet oldu. Hisselerinin fiyatı geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 68 artan Alphabet, Google’ı da bünyesinde barındırıyor.

Yüzde 68 artış yaşayan Alphabet’i hisseleri yüzde 51 artan Microsoft takip etti. Microsoft, bu yıl Windows 11‘i tanıtmış ve çeşitli projelere ortaklık yapmıştı. Üçüncü sıraya baktığımızda yüzde 33lük hisse artışı yaşayan Apple’ı, dördüncü sırada ise yüzde 23lük hisse kıymeti artışı yaşayan Meta şu demek oluyor ki Feysbuk yer aldı. Listenin beşinci adı, hisse fiyatı yüzde 5 artan Amazon oldu.

Bu listede gösterilmeyen ve otomobil şirketi olarak lanse edilen Tesla, teknoloji şirketi olarak ele alındığında yüzde 51lik hisse artışı ile bu listenin ilk sıralarına yerleşebilirdi. Gelecek yıl neler yaşanacak neredeyse bilmek mümkün değil. Bir tek pandemi denetim altına alınırsa teknoloji şirketlerini daha büyük büyümeler ile anabiliriz.

Sizin bu listedeki favoriniz hangisi? Hangi şirket önder olsa sizi daha oldukça memnun eder? Yorumlarda belirtebilirsiniz..


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.