En İyi Ses Düzenleme Programları

18.06.2020
En İyi Ses Düzenleme Programları

Ses kayıt işleri ile uğraşan, ses düzenleyerek para kazanan ve ses düzenleme işini hobi olarak yapan takipçilerimiz için hazırladığımız ses düzenleme programları derlememiz şu anda tüm cihazlarda geçerli. İlerleyen zamanlarda diğer işletim sistemleri içinde en iyi ses düzenleme programları sizlerle paylaşacağız.

Kurgu, müzik veya kayıt işleri ile uğraşıyorsanız en büyük problemlerinizden birisi de ses düzenleme programıdır. Çünkü, piyasaya birçok ücretsiz veya ücretli çıkarıldı. Bu bağlamda da birçok program bulunuyor. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Ses Düzenleme Programları

Piyasa koşulları arasında uygun bir program cidden zor. Bu bağlamda da sizlere ücretsiz ses düzenleme programlarını derledik. Tabi, bunun yanında profesyoneller için ücretli versiyonları da mevcut.

  • Audacity (Ücretsiz)
  • Auditool (Ücretsiz)
  • Logic Pro X (Ücretli)
  • Acoustica (Ücretli)

Audacity (Ücretsiz)

Piyasa içerisinde ücretsiz ve popüler bir konumda olan ses düzenleme programı, Mac, Linux ve Windows işletim sistemlerinde problemsiz bir şekilde çalışıyor. Öğrenmesi ve kullanımı bir hayli basittir. Bu program ile birlikte sesleri düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda yeni kayıtlar almanız da mümkün.

Auditool (Ücretsiz)

Ücretsiz ses düzenleme programları arasında yer alan Auditool programı, sizlere birçok enstürman seçeneği de sunmaktadır. Aynı zamanda kaydettiğiniz parçaları senkronize eder.

MIDI denetleyicisi olan ve ses sinyali değiştirme özelliği olan bu program bütün işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Logic Pro (Ücretsiz)

Ses düzenleme programları arasından ücretli bir yapıda olan Logic Pro, Apple tarafından geliştirilmiştir. Birçok ses efekt ve döngü hizmeti veren bu programın en önemli özelliği; basit ve çok işlevli olması. Bu programın fiyatı App Store’da 1.349.99 TL.

Acoustica (Ücretli)

Kolay bir tasarımı bulunan bu programda diğerlerinden farklı olarak CD üzerine kopyalama seçeneği de bulunuyor. Katman efekt oluşturma seçeneği bulunan bu program hem MacOS hem de Windows işletim sistemlerinde eksiksiz bir şekilde çalışabiliyor. DictX ve VST eklentileri ile de programın özelliklerini genişletmeniz de mümkün.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.