En İyi WordPress Seo Eklentileri 2020

19.06.2020
En İyi WordPress Seo Eklentileri 2020

WordPress seo ayarı eklentileri, site kuranların ilk olarak tercih ettikleri eklentiler arasında yer alıyor. Çünkü, diğer bir adı ile Google Motoru Optimizasyonu olan ‘’Seo’’ siteleri üstlere çıkarıyor. Burada Google’ın isteklerine uyma esastır. Seo eklentileri de bunları gerçekleştirir ve sizleri üste doğru çıkarır. Bu bağlamda da bu yazımızda sizlere; en iyi WordPress seo eklentileri listemizi yaptık. Sizleri, daha üstlere çıkaracağından eminiz.

Yazılım ile geliştirilen sitelerde yine yazılım ile seo çalışmaları yapılıyordu. Ancak, WordPress gibi hazır yazılım üzerine site kurma imkanı veren yapılarda ise eklentiler aracılığı ile seo ayarları yapılıyor. Çünkü WordPress, kullanan kişilerin kodlama ile ilgili bilgilerinin sınırlı olması onları seo yapma konusunda  bir hayli zorlayabilir. Bu yüzden de WordPress seo eklentileri sizlere sunulmuş durumda.

WordPress Seo Eklentileri

Google’da üst sıralara çıkmak için Seo’nun gerekli olduğunu söylemiştik. Peki, WordPress Seo nedir? Web sitenizin, Google’a uygun hale getirilmesine Seo adı verilir. Bu bağlamda da Seo eklentileri de bu görevi görür. Size bir tüyo verelim; SEO uzun vade bir yatırımdır. Eğer, sabırlı olursanız çok güzel sonuçlar alabileceksiniz. Dilerseniz, ilk WordPress seo eklentileri ile listemize başlayalım;

Yoast Seo Eklentisi

İlk olarak şunu belirtelim; bu eklenti WordPress üzerinde en çok tercih edilen eklentidir. Diğer eklentilere göre biraz daha fazla seçenek sunan bu eklenti WordPress seo eklentileri arasında ücretsiz olması ile birlikte öne çıkıyor. Ancak, isterseniz bu eklentiyi premium seviyeye yükseltmeniz de mümkün. Yoast Seo eklentisi ile okunabilirlik kontrolü, snippet ayarı, meta açılamaları ve daha fazlasını yapmanız mümkün.

All in One Seo Eklentisi

Ücretsiz seo eklentileri arasında yer alan ve en çok kullanılan 2.eklenti olan All in One Seo eklentisi, site haritası ve Google Analytic entegresyonunu sizlere sunuyor. Aynı zamanda diğer standart özelliklerin yanı sıra kötü botları da engelleyici özelliği var.

Not: Elbette, WordPress seo eklentileri saymakla bitmez. Ancak, aktif olarak denediğimiz ve verim aldığımız eklentiler; Yoast Seo ve All in One Seo oldu.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.