Enerji Bakanı, yaz saati tartışmalarına noktayı koydu!

10.01.2022
Enerji Bakanı, yaz saati tartışmalarına noktayı koydu!


Son dönemlerde ülke gündemini meşgul eden yaz saati uygulamasıyla ilgili tartışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Normalde mevsimsel olarak değiştirilen saatin tutum amacıyla durağan(durgun) kalması ve kış saati uygulamasına geçilmemesi eleştirilere mevzu oluyor.

Söz mevzusu tartışmaların ışığında değişip değişmeyeceği merakla beklenen uygulamadan yeni haber geldi. Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’in haberine nazaran Enerji ve Naturel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kalıcı yaz saati uygulamasıyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu. İşte ayrıntılar…

Sputnik V aşısının Delta varyantına karşı etki oranı belli oldu


Sputnik V aşısının Delta varyantına karşı etki oranı belli oldu

Gamaleya Araştırma Merkezi tarafınca Covid-19 salgınına karşı geliştirilen Rus aşısı Sputnik V’in etki oranını esenlik bakanı deklare etti.

Kalıcı yaz saati uygulaması değişmeyecek

Milletvekili Burak Erbay’ın kalıcı yaz saati uygulamasıyla ilgili sual önergesine yanıt veren Bakan Dönmez, mevcut uygulamanın değiştirilmesi yönünde bakanlığımızın bir emek vermesi bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı. Meydana getirilen uygulamayı korumak için çaba sarfeden Dönmez, şu ifadeleri kullandı:

Uygulamanın başlamasından bu yana elde edilmiş tutum averaj 6.82 milyar kWh olup, bu tasarrufun parasal karşılığı tek zamanlı tarifeye nazaran 3.97 milyar TL, üç zamanlı tarifeye göreyse 5.94 milyar TL’dir. Bununla birlikte, AB komisyonu tarafınca üye ülkeler 28 Mart 2021’den itibaren tek saat uygulamasına geçilmesi tavsiye sonucu iletilmiş olup, üye devletler bu yönde kararlarını kendileri alacaktır. Tüm bu gelişmeler doğrultusuna mevcut saat uygulamasının değiştirilmesi yönünde bakanlığımızın bir emek vermesi bulunmamaktadır.

Peki siz nu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce kalıcı yaz saati uygulaması kaldırılmalı mı? Görüşlerinizi yorumlar


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.