EPDK, yeni yılda uygulanacak yeşil enerji bedelini belirledi

03.01.2022
EPDK, yeni yılda uygulanacak yeşil enerji bedelini belirlediBDDK, düşük tüketimli tüketicilere uygulanacak elektrik tarife tablolarını onayladığına dair bildiri yayınlanarak yürürlüğe girdi


EPDK, yeni yılda uygulanacak yeşil enerji bedelini belirledi

BDDK’nın onaylanan sonucu gereğince, yeşil tarifeyi seçen tüketicilere, görevli tedarik şirketleri tarafınca uygulanacak yeşil enerji ve dağıtım bedeli kilovatsaat başına 203,56 kuruş-222,70 kuruş içinde değişecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) Resmi Gazete’de gösterilen mevzuya ilişkin kurul sonucuna gore, EPDK tarafınca onaylanan ve 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak yeşil enerji ve dağıtım bedelinin kilovatsaat fiyatı, alçak gerilim, orta gerilim, tek terimli, çift terimli olmasına, endüstri, ticarethane, konut, tarımsal sulama ve aydınlatma amaçlı kullanılmasına gore 203,56 ile 222,70 kuruş içinde farklılık gösterecek.

EPDK, yeni yılda uygulanacak yeşil enerji bedelini belirledi #1

DÜŞÜK TÜKETİMLİ TÜKETİCİLERE UYGULANACAK ELEKTRİK TARİFE TABLOLARI

EPDK, dağıtım şirketleri tarafınca dağıtım sistemi kullanıcılarına ve görevli tedarik şirketleri tarafınca özgür olmayan tüketiciler ile özgür tüketici olmasına karşın tedarikçisini seçmeyen ve “Son Kaynak Tedarik Tarifesinin Düzenlenmesi Hakkında Bildiri” kapsamındaki düşük tüketimli tüketicilere uygulanacak elektrik tarife tablolarını da onayladı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.