Epic Games, tester’lara birçok avantaj ve tam zamanlı iş imkanı sağlıyor!

21.02.2022
Epic Games, tester’lara birçok avantaj ve tam zamanlı iş imkanı sağlıyor!


Oyun indirme ve oynama platformlarında birçok kişi bazı oyunlar için nerede ise yayınlanmadan tester olur ve deneyimlerini oyun şirketleriyle paylaşırlar. Bu, firmalar için yararlı olsa da, tester kullananların birçok hakkı elinden alınıp zor şartlarda çalıştırılıyorlar. Epic Games, bu düzeni değiştirecek bir karar aldı. İşte denetim oyuncularını sömürülmekten kurtaracak müjde…

Steam endişeli: Epic Games’in kullanıcı sayısı açıklandı


Steam endişeli: Epic Games’in kullanıcı sayısı açıklandı

Epic’in açıklamasına gore Epic Games kullanıcı sayısı artık 500 milyondan fazla. İşte mağazanın şaşırtan performansı.

Tester’lar tam zamanlı çalışan olabilecek

Epic Games, ABD merkezli koşullu çalışanlarını tam zamanlı ve avantajlarla işe alıyor. Fortnite geliştiricisi, kalite güvencesi (QA) tester’larının yanında diğeri uygun çalışanlara da tam zamanlı iş imkanı sunuyor.

The Verge tarafınca elde edilmiş, çalışana yönelik bir notta Epic Games, ABD merkezli uygun koşullara bağlı işçilere tam zamanlı isteğe bağlı istihdam sunacağını ve bu tekliflerin çoğunun 4 Nisan 2022’de geçerli olacağını belirtiyordu. Bazı işçilerin teklif alamayacağını belirten istisnalardan da bahsediyordu.

Epic Games sözcüsü Elka Look’un söylediğine gore, birkaç yüz sözleşmeli işçi işe alınacak ve hepsi olmasa da bir oldukca kalite güvence (QA) tester’ı olacak. Eastridge, Hays ve Nextaff dahil olmak suretiyle geçici ajanslar vasıtasıyla QA tester’lar ve diğeri işçilerle sözleşme yapılıyor.

Epic Games de dahil olmak suretiyle oyun endüstrisi, denetim oyuncuları mevzusunda oldukça acımasızdı. Birçok denetim oyuncusu, saatlerce aralıksız olarak çalıştırılıyor. Üstelik kimi vakit bu crunch denen emek harcama dönemleri karşılığında bir ücret de almıyorlar. 2019’da Epic Games, Fortnite’ı hayranların beklentileri doğrultusunda iyileştirmek için geçen uzun iş günlerini açıklamasının peşinden eleştirilerle karşılandı.

Oyun şirketinin attığı bu adım, rakip firmalar arasındaki rekabeti artıracak şeklinde gözüküyor. Diğeri oyun geliştirme stüdyolarını da QA denetim uzmanları ve diğeri çalışanlar için emek harcama koşullarını iyileştirmek yolunda bir nevi teşvik edecek.

Sizler Epic Games’in attığı bu adım hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce diğeri oyun geliştirme stüdyoları da benzer adımlar atacak mı? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.