Erdek bu yıl turizmde eski günlerine geri döndü

25.07.2022
Erdek bu yıl turizmde eski günlerine geri döndü


Son akaryakıt zamlarından sonrasında, ulaşım tutarları artınca İstanbul ve yakın metropollerden Marmara eksenindeki dinlence yöreleri daha oldukça tercih edilmeye başladı.

Erdek bu yıl turizmde eski günlerine geri döndü

Koronavirüs salgını ve müsilajla geçen iki senenin arkasından Erdek turizmdeki iddiasını sürdürüyor.

Cenup Marmara’nın Kapıdağ Yarımadası’ndaki konaklama tesisleri, rezervasyon yoğunluğu yaşıyor.

Kyzikos ve Zeytinliada şeklinde ören yerlerinin yanı sıra mavi bayraklı 4 plaja haiz Balıkesir’in Erdek ilçesi ve çevresindeki 13 bin yatak kapasiteli otel, barıncak ve misafirhanelerin doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı.

“Metropol şehirlere en yakın ve en ucuz konaklama fiyatlarına sahibiz

Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, bölgenin eski popülaritesine ulaşmasını istediklerini vurgulayarak, şu şekilde konuştu:

“Bu kapsamda şehrimizde kanalizasyon ve doğalgaz emek harcaması yapılıyor. Erdek turizmini ek olarak ustalaşmış bir halde yapılması için çalışmamız ve çabamız var. Geçen yıl görülen müsilaj bu sürem asla görülmedi. Deniz temiz ve berrak. İstanbul’a 2,5 saat uzaklıkta olan, metropol şehirlere en yakın ve en ucuz konaklama fiyatlarına haiz gezim bölgesi olan Erdek’e yazın kalan ayları için tüm turistleri çağrı ediyorum.”

Erdek

“Erdek, son dönemde daha oldukça tercih ediliyor”

İlçedeki bir otelin işletmeciliğini meydana getiren Umut Kayra Başaran da Erdek’in son dönemde tercih edilen bir dinlence yöresi bulunduğunu dile getiren Başaran, şunları kaydetti:

“Kurban Bayramı oldukça güzel ve oldukça kalabalık geçti. İnşallah ağustos ve eylül ayında da bu kalabalığı bekliyoruz. Dinlence yapmak isteyenleri Erdek’e bekliyoruz. Bölgede güzel projeler yapılıyor. Konserler düzenleyenler oluyor. Son mazot ve benzin zamları sonrası İstanbul ve Bursa şeklinde çevre iller tamamen buraya gelmeye başladı. Bizim denizimiz cam şeklinde temiz, müsilajla ilgili bir durum yok. Şu an deniz mükemmel ve temiz, bu mevzuda tatilcilerin müsterih olmalarını isterim.”

Erdek

“Dinlence yapamayanlar Erdek’e gelsin”

Erdek’te bir konaklama tesisinin müdürlüğünü meydana getiren Melis Forsınaç ise 2 senedir salgın ve müsilaj sebebiyle dinlence yapamayarak evlerinde olan tatilcileri Erdek’e çağrı etti.

Forsınaç, “Kısa bir süre sonrasında yazın son ayı ağustos ayına giriyoruz. Hem temiz denizi, koylarıyla hem de uygun fiyat ve kaliteli hizmetiyle Balıkesir’in incisi Erdek’e tüm tatilcilerimizi bekliyoruz.” dedi.

ETİKETLER: , , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.