Erdoğan’a ‘İstanbul’un Dijital Anahtarı’ – Günün Haberleri

28.12.2021
Erdoğan’a ‘İstanbul’un Dijital Anahtarı’ – Günün Haberleri


Erdoğan’a ‘İstanbul’un Dijital Anahtarı’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmıştı. Toplantı sonunda AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, NFT tabanlı “İstanbul’un Dijital Anahtarı” ve tablo armağan etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilen NFT tabanlı İstanbul Anahtarı, Cumhurbaşkanına verilen ilk NFT armağan hususi durumunu taşırken Erdoğan’a ek olarak üstünde adının yazılı olduğu bir forma da armağan edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a armağan edilen anahtarın soldaki aşağı ve yukarı bakan çıkıntılarının Anadolu ve Rumeli Hisarlarını temsil ederken anahtarın gövdesinde, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un kurtarılışı için hususi olarak döktürdüğü ‘Şahi Topu’ bulunuyor. Anahtarın gövdesinin alt ve üstünde İstanbul silueti ve Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin figürü bulunurken anahtarın gövdenin bitimi ile görülen kubbenin ise Kudüs’te yer edinen Kubbet’üs Sahra’yı sembolize etmiş olduğu aktarıldı. Baş kısmında tarihteki 16 büyük Türk Devleti’ni temsil eden 16 dişli çarkın bulunmuş olduğu anahtarın en sağında 2. Abdülhamid Han’ın tuğrası ile beraber altında da Osmanlı Devlet Arması kesiti yer ediniyor.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.