Ersin Tatar: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih yazmıştır

20.09.2022
Ersin Tatar: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih yazmıştır


KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’ndaki hitabı için, “Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün bir tarih yazmıştır. Bu zamanı bir adımdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM kürsüsündeki Kıbrıs açıklaması sonrası Ersin Tatar’dan izahat geldi.

Erdoğan yapmış olduğu konuşmada Internasyonal toplumu, Kıbrıs Türklerine yönelik zulme son vermeye ve bir an ilkin Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni resmen tanımaya çağrı ediyoruz. ifadelerini kullanmıştı.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, CNN TÜRK ekranlarında açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Zamanı bir adımdır”

“Türkiye’nin garantörlüğünün son bulacağı bir durumu bizim kabul etmemiz mümkün değildir diyen Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin bizlere açık destek vermesi önemlidir. Sayın Cumhurbaşkanımız tarih yazmıştır. Oldukca konuşmalar oldu bugüne dek, senelerce bu federasyon temelinde buluşma için eşitlik vurgusunda bulunduk. Bugün ilk kere Sayın Erdoğan’ın bu çıkışı tüm dünya için zamanı bir adımdır.dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti bu bölgenin en kuvvetli ülkesi”

Türk kamuoyu önünde Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etmek isterim diye belirten Tatar,Türkiye Cumhuriyeti bu bölgenin en kuvvetli ülkesi. Davet yapılması fazlaca mühim bir gelişmedir. Yeni sürecin milletimiz için hayırlı olmasını arzuluyorum. Dünya siyasetinde olağanüstü bir gelişme olarak not edildi.diye konuştu.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Internasyonal toplumu Kıbrıs’ı tanımaya çağrı ediyoruz

Ersin Tatar: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih yazmıştır #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.