Eskişehir’de zamdan sonrasında simit satışları yarıya düştü

27.02.2022
Eskişehir’de zamdan sonrasında simit satışları yarıya düştüSimit fiyatı 3 iraya çıkınca günde 100 simit satan esnafın satışı 50 adete kadar geriledi.


Eskişehir'de zamdan sonra simit satışları yarıya düştü

Eskişehir’de simide meydana getirilen zammın arkasından satışların eskiye bakılırsa neredeyse yarı yarıya düşmüş olduğu açıklandı.

Eskişehirde 2 lira 50 kuruşa satılan simit fiyatına 50 kuruş zam yapılmıştı. Yüzde 20 zamlanan simidin yeni fiyatı, 3 lira olarak güncellenmişti.

Eskişehir’de simit satıcılığı icra eden Cengiz Erkan, daha ilkin günde ortalama 100 simit sattığını belirtirken, uygulanan zamdan sonrasında günde artık 50 simit satabildiğini söylemiş oldu.

“VATANDAŞ ARTIK SİMİT ALACAĞIMA EKMEK ALAYIM DİYOR”

Simit fiyatının ekmek fiyatından daha pahalı olmasından dolayı vatandaşın simit almak yerine ekmek almayı tercih ettiğini dile getiren Cengiz Erkan, simit 2 lira 50 kuruşken daha oldukça satış yaptığını altını çizdi.

simit

“2 SİMİT ALAN 1’E DÜŞÜRDÜ”

Erkan, “Simit satışlarımız düştü, yurttaş 3 liraya simit alamıyor. Simit şu anda ekmekten pahalı olduğundan insanoğlu simit alacağına ekmek alıyor. Evvelinde bir simidin fiyatı 2 lira 50 kuruştu. Yurttaş bir simidin fiyatı 2 lira 50 kuruşken daha oldukça satın alıyordu. Evvelinde sözgelişi 2 simidi 5 liradan verirdik fakat şimdi insanoğlu 2 tane simit alacağına 1 tane satın alıyor. Eskiden günde aşağı yukarı 100 tane simit satıyordum, şimdi yarı yarıya düştü.” dedi.

simit

simit

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.