Euro Bölgesi’nde endüstri üretimi kasımda terfi etti

12.01.2022
Euro Bölgesi’nde endüstri üretimi kasımda terfi ettiAvrupa ekonomisinde endüstri üretiminin artması, koronavirüs salgınından sonrasında normalleşme sinyalleri verilmesi açısından mühim.


Euro Bölgesi'nde sanayi üretimi kasımda yükseldi

Euro Bölgesi’nde endüstri üretimi, koronavirüs tedbirlerinin sıkılaştığı geçen senenin kasım ayında, bundan önceki aya gore yüzde 2,3 arttı.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avrupa Birliği (AB) ve Euro Bölgesi’nin 2021 kasım ayı mevsimsellikten arındırılmış endüstri üretim verilerini deklare etti.

2020 VERİLERİNE GÖRE GERİLERDİ

Buna gore, 19 üyeli Euro Bölgesi’nde endüstri üretimi kasımda, ekim ayına kıyasla yüzde 2,3 artarken, Kasım 2020’ye gore yüzde 1,5 geriledi.

Euro Bölgesi nde sanayi üretimi kasımda yükseldi #1

AB’DE SANAYİ ÜRETİMİ YÜKSELDİ

AB’de ise endüstri üretimi kasımda, bundan önceki aya kıyasla yüzde 2,5 yükselirken, önceki senenin aynı dönemine gore durağan(durgun) kaldı.

Söz mevzusu dönemde AB ülkeleri içinde aylık bazda endüstri üretiminde en fazla artış yüzde 37,3 ile İrlanda’da, yüzde 5,9 ile Polonya’da ve yüzde 4,8 ile Çekya’da gerçekleşti.

En fazla düşüş ise yüzde 4,4 ile Belçika’da, yüzde 3,7 ile Malta’da ve yüzde 2,3 ile Lüksemburg’da belirlendi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.