Evden Eve Taşımada Nelere Dikkat Edilmeli?

17.08.2022
Evden Eve Taşımada Nelere Dikkat Edilmeli?

Evden Eve Taşımada Nelere Dikkat Edilmeli?

Beylikdüzü evden eve nakliyat çok stresli bir süreçtir özellikle şehirler arası ise kırk tilki ruhları dolaşmaya başlar. Her şey kırılmadan, dökülmeden yok olur mu? Kargo şirketi güvenilir mi? Daha fazla soru işaretiyle beyin fırtınası yapmıyorum diyen yalan söylüyordur. Herkesin bilmediği ev taşırken nelere dikkat etmeli sorusunun cevabını sizlere gönderiyoruz.

Sevk edilecek ürünlerinizin detaylı bir şekilde nakliye firması ile kaliteli iletişimini sağlamak, isteklerinize göre bir süreç hazırlamak.

Yeni  adrese getirmeyi planladığınız eşyaların bir listesini yapın. Artık kullanmadığınız nesnelerden kurtulun ve gereksiz yer kaplamasını önleyin. Ürün listenizin bir kopyasını beylikdüzü nakliye şirketiyle paylaşın. Böylece ev taşıdıktan sonra karşılaşabileceğiniz nedenleri ortadan kaldırmış olacaksınız, daha önce görmediğimiz gibi böyle bir yazı yok.

Birkaç kargo firması sizinle anlaşma yaptıktan sonra sizi başka bir kargo firmasına transfer ediyor ve sorunlar çıkıyor. Bu nedenle aracınızın plakasını isteyerek başka araçları kabul etmediğinizi belirterek eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Özellikle şehirlerarası nakliye yapacak olanlar mutlaka sigortalı taşıma talebinde bulunmalıdır. Tabii bu şehir içi trafikte risk olmadığı anlamına gelmiyor. Sigortalı eşyalarınızın hasar görmesi durumunda nakliye şirketi hasarın %1’ini size tazmin edecektir. Kısmi hasar teminat kapsamı dışında olmakla birlikte, yangın, sel, deprem ve kaza teminatları geçerlidir.

Uzun  bir aradan sonra taşınma sürecine geri adım atmak üzereyseniz, nereye taşınacağınıza dair en basit soruyu cevaplamak için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu var.

Şirket, mallarınızın hacmine göre nakliye aracını seçer. Bu nedenle eşyanızın tam olarak ne kadara mal olduğunu bilmeniz gerekir. Ayrıca ürünlerinizin paketleme ve nakliye malzemelerini sağlayacak ekibi de belirler. Beylikdüzü nakliyat firmaları eşyalarınız hakkında yeterli bilgi yoksa eşyalarınız nakliye aracına sığmayabilir, paketleme malzemesi az olabilir, nakliyesi uzun sürebilir ve zor olabilir, işçi sayısı az olduğu için zor olabilir. Bunun olmasını kimse istemez. Öğle saatlerinde önlem almalı ve müşterilerimizden bir ürün listesi oluşturmalarını istemeliyiz. İnceleme yapma imkanı varsa, inceleme sırasında bir ürün listesi oluşturmalı ve bir kopyasını müşterilerimizle paylaşmalıyız. İyi bir hizmet vermek isteyen bir firma bu önlemleri işkence olarak görmemeli ve tüm nakliye firmalarını memnun edecek şekilde yapmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.