Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı

29.01.2022
Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı2 yıl ilkin 16 yaşlarındayken kaçırılan oğlu Yusuf için Diyarbakır’da oturma eylemini sürdüren Celil Bektaş, “Artık nereye kadar sabredeceğiz? Çocuklarımızı versinler. Dayanacak gücümüz kalmadı” dedi.


Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı

Diyarbakır’da oğlu Mehmet Akar’ın terör örgütü PKK tarafınca kaçırıldığını düşünerek HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi başlatan Hacire Akar’ın evladına ulaşması, öteki aileler için de ümit oldu.

Hacire Akar’ın da çağrısıyla çocuklarını bulmaya çabalayan aileler, 3 Eylül 2019’da HDP binası önünde oturma eylemine başladı.

255 ailenin 880 gündür sürdürdüğü evlat nöbetinde Hacire Akar ile beraber 34 aile çocuklarına kavuştu.

“CEZA YOK GELİN TESLİM OLUN”

2020 senesinde 16 yaşlarındayken kaçırılan oğlu Yusuf için HDP binası önünde evlat nöbeti tutan Celil Bektaş, “Artık nereye kadar sabredeceğiz? Para pul istemiyoruz. Çocuklarımızı versinler, ne halleri var ise görsünler. Benim oğlumdan ne istedin de eline tabanca verdin? Senin Kürtlüğün bu mu? Biz buradan kalkmayacağız. Tüm küçüklere sesleniyorum; anneniz ve babanız perişan durumda. Ceza yok, gelin devlete teslim olun” diye konuştu.

Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı VİDEO

Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı #1

Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı #2

Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı #3

Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı #4

Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı #5

Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı #6

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.