Exynos 2100 bulunan Galaxy S21 Ultra ne kadar güçlü?

21.01.2022
Exynos 2100 bulunan Galaxy S21 Ultra ne kadar güçlü?


Samsung Galaxy S21 Ultra modelinin günlük kullanım ve yük altındaki kullanımından başarıyla çıkmasının başlıca sebebinin işlemcisi olduğu aşikar. Peki bu Exynos 2100 neleri başarıyor? Detaylar videomuzda.

Exynos 2100’ün enerjisini denetim ettik

Isterseniz sözü fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

SDNShiftdelete.net

İşlem ve grafik performansı, pro kullananların performans beklentisinin üstüne geçecek şekilde iyileştirililen Exyons 2100, iyileştirilmiş önbellek hafızası kullanımı ve daha güçlü bir zaman planı uygulayıcısına haiz.

Exynos 2100, artırılmış gerçeklik özelinde kamera performans artışına haiz. Ek olarak One UI 4.0 ile galeride de nesne silme benzer halde yenilikler barındırıyor. Exynos 2100 oyun performansı mevzusunda diğeri işlemcilere nazaran daha üstün olan işlemci, pil ömrü ve bileşik denetim araştırma puanı alanlarında yüksek performans sunuyor.

Yeni bir cihaza geçiş noktasında veri aktarımını kolaylaştıran Smart Switch uygulaması ile de oldukça kısa bir süre içinde işlemleriniz tamamlayıp yeni telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

5 nm mimarisine haiz işlemci, 8 çekirdekli bir yapıyla kullananların karşısına çıkacak. İşlemcide; 1 tane 2.9 GHz saat hızında çalışan Arm Cortex X1, 3 tane 2.8 GHz hızındaki Cortex A78 ve 4 tane 2.0 Ghz frekans hızına haiz Cortex A55 çekirdeği yer ediniyor. Bu işlemcinin çoklu çekirdekte, Exynos 990 ile karşılaştırıldığında yüzde 30 daha süratli.

Exynos 2100 özellikleri içinde öne çıkan bir diğeri unsur da grafik birimi oldu. Mali-G78 grafik biriminin, bundan önceki nesilden yüzde 40 daha oldukça performans verdiği belirtilirken, enerji verimliliğini de iki katına çıkardığı vurgulandı. Mali G-78’in 14 çekirdekli yapıya haiz olduğu da açıklayalım.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.