Exynos 2200 hayal kırıklığına uğratabilir! İşte sebebi

28.12.2021
Exynos 2200 hayal kırıklığına uğratabilir! İşte sebebi


Samsung, dünyanın en büyük teknoloji firmaları içinde. Şirket; akıllı telefonlar haricinde değişik markalara ve kendine ekran üretimi, işlemci üretimi ve diğeri birçok teknolojik ürünün üretimini gerçekleştiriyor ve cihazlarında kendi ürünlerine yer veriyor.

Şirket, yakın bir zamanda yeni işlemcisi Exynos 2200‘ü çıkarmaya hazırlanıyor. Şubat ayında tanıtılması beklenen Samsung S22 ailesinde göreceğimiz işlemciye dair bazı sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlara gore yeni işlemci bekleneni karşılamayabilir.

Galaxy S22’nin işlemcisi Exynos 2200 çıkış tarihi hakkında ipucu


Galaxy S22’nin işlemcisi Exynos 2200 çıkış zamanı hakkında ipucu

Samsung, YouTube kanalında ‘beraberlik’ temalı bir animasyon videosu yayınladı. Exynos 2200 işlemciye atıfta bulunmuş oldu.

Samsung Exynos 2200’ün bazı verileri ortaya çıktı!

Samsung’un yakında tanıtılması beklenen ve bu sefer AMD ile işbirliğiyle üretilen Exynos 2200’ü ilişik bazı veriler ortaya çıktı. İddialara gore yeni Exynos 2200, bundan önceki nesil işlemci Exynos 2100’e gore bir tek %5’lik bir CPU iyileştirmesi ve %17’lik bir GPU iyileştirmesi sunuyor. Bundan önceki işlemci Exynos 2100’ün Exynos 990’a gore iyileştirmesi daha iyiydi.

Exynos 2100, bizleri %30 daha iyi CPU ve %40 daha iyi GPU performansı sunmuştu. Bu artışla Exynos 2100 ile 2200 arasındaki geliştirmeye baktığımızda bilhassa AMD benzer halde bir markayla ortaklaşa iş yapılmasından dolayı birazcık bizleri hayal kırıklığına uğratıyor. Yalnız bunların haricinde yeni nesil işlemcide güzel yenilikler bizleri bekliyor.

CPU ve GPU iyileştirilmelerinin yanında Samsung Exynos 2200 işlemcisinde yapay zekada %117’lik bir artış elde eden NPU (Nural Processing Unit) bulunuyor. Yapay zekada gerçekleşen geliştirmeler yardımıyla Bixby benzer halde sanal hizmetler daha süratli hale gelebilir. Bunların yanında yapay zekanın etkisiyle mobil fotoğrafçılıkta da büyük geliştirmeler olabilir.

Ek olarak AMD’nin bir PC dünyasında fazlaca deneyimli ve önde gelen bir marka olmasından dolayı 3D mobil uygulamalarda iyi geliştirmelerin gelebileceği de düşünülüyor. AMD’nin mobil işlemci kısmında deneyimsiz olması ise akıllarda şüphe bırakıyor. Bu ortaklığın iyi olup olmadığını önümüzdeki nesillerde daha net anlayacağız. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce Exynos 2200 iyi mi olacak? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.